Кремлю вигідно мати в Україні Московський патріархат: заява архієпископа Америки

-

Читайте также

Архієпископ Америки Елпідофор заявив, що Кремлю вигідно мати Московський патріархат у межах колишнього СССР. Про це він сказав під час міжнародного саміту з питань релігійної свободи на тему «Наростання релігійного націоналізму», повідомляє orthodoxtimes.com.

Як пояснив архієпископ, навіть коли Російська Федерація перетворилася на свою нинішню форму, нещодавно Російська православна церква намагалася відновити своє місце в суспільстві. Співпраця та підтримка держави стали способом повернення колишньої слави РПЦ. Проте саме держава виграла від «релігійного націоналізму», створеного відродженою православною церквою (РПЦ, – ред.) в її межах. Саме тому, що Московський патріархат охоплює і перебуває на значній частині територій колишнього Совєтського Союзу, зокрема у Білорусі, Україні, Молдові та інших країнах.

Тісний взаємозв’язок між міністерством закордонних справ РФ та Відділом зовнішніх церковних зв’язків РПЦ добре відомий.

Через мережу Московського патріархату Російська Федерація здатна чинити вплив на нові національні держави, що виникли після падіння СССР, – підкреслив архієпископ Елпідофор.

Він навів, як приклад — Україну. Коли Вселенським патріархатом юридично та канонічно було створено Помісну Православну Церкву, але Московський патріархат продовжив зберігати свою власну структуру і вплив на українців.

Це, очевидно, відповідає інтересам Російської Федерації, яка виграє від свого «Релігійного націоналізму» настільки ж, якщо не більше, як РПЦ від своєї «націоналістичної релігії».

Слід зазначити, що митрополит Волоколамський Іларіон, керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, також брав участь у цій самій конференції.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, УПЦ МП дестабілізує Україну напередодні візиту патріарха Варфоломія.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Монахи УПЦ МП написали листа Варфоломію російською мовою: про що він

Підсумком зібрання в Почаївській лаврі, яка зараз перебуває в Московському патріархаті, стало звернення монахів Російської Православної Церкви в України...