ГоловнаСуспільствоКраїни Європи збільшують витрати на оборону на тлі "нової ери" у сфері...

Схожі публікації

Країни Європи збільшують витрати на оборону на тлі “нової ери” у сфері безпеки – огляд світових ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський опинився під подвійним тиском: з одного боку — триваючі атаки росії, з іншого — різка зміна політики з боку адміністрації Трампа, пише ABC News. Білий дім оголосив про безстрокову паузу у всій військовій допомозі та обміні розвідувальними даними з Україною, щоб змусити Київ погодитись на мирні переговори. Зеленський заявив про готовність брати участь у мирному процесі за посередництва США після переговорів в Овальному кабінеті. У своєму вечірньому зверненні він підкреслив, що сам вирушить до Саудівської Аравії для зустрічі з наслідним принцом Мухаммедом бін Салманом, після чого його команда продовжить роботу з “американськими партнерами”. Український президент наголосив на своєму баченні перших кроків: припинення атак на енергетичну та цивільну інфраструктуру і припинення військових операцій у Чорному морі.

The New York Times: Європа активно розробляє новий план підтримки України в епоху президентства Трампа. Лідери ЄС зібралися в Брюсселі на спеціальний саміт, де обговорювали посилення європейської оборони та підтримки України. Європейські лідери обговорили план фінансування у розмірі близько 160 мільярдів доларів для інвестицій в оборонні технології, щоб зробити континент краще підготовленим до протистояння російській загрозі.

26 із 27 країн-членів ЄС підписали заяву про “непохитну підтримку” України та пообіцяли надавати “регулярну та передбачувану” фінансову допомогу. Єдиною країною, яка не підписала заяву, стала Угорщина.

Bloomberg повідомляє, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкрито заявив про плани проведення “національних консультацій” щодо вступу України до ЄС, щоб уповільнити євроінтеграцію України. Орбан також відкрито підтримує зусилля президента Трампа щодо досягнення мирної угоди, заявляючи: “Головна лінія розриву — між табором прихильників миру на чолі зі США та 26 членами ЄС”.

Видання CNN помітило, що російська пропаганда суттєво змінила свій тон щодо США після приходу нової адміністрації. В контрольованих державою російських ЗМІ майже зникли зневажливі згадки про “колективний Захід”. Натомість критика зосереджується тепер на “старому світі” Європи, без нападок на США. Кремлівські ЗМІ сприймають зміни в політиці США як перемогу російської дипломатії та досягнення давніх цілей – розколу між традиційними західними союзниками.

Politico пише, що президент Дональд Трамп поставив під сумнів основний принцип альянсу безпеки НАТО, заявивши про можливий перегляд зобов’язань США щодо колективної оборони. “Якщо вони не заплатять, я не збираюся їх захищати”, – заявив він журналістам. Спеціальний представник Трампа Кейт Келлог раніше висловлював підтримку політики скасування гарантій безпеки для країн, які не досягають порогу НАТО щодо витрат на оборону, а саме 2% ВВП. В той час, прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити дію статті 5 НАТО (про колективну оборону) на Київ, щоб забезпечити Україні захист від усіх членів альянсу.

BBC News наголошує, що радник з національної безпеки США Майк Вальц підтвердив, що Сполучені Штати призупинили обмін розвідувальними даними з Україною. За його словами, адміністрація Трампа “зробила крок назад” і переглядає “всі аспекти цих відносин”. Водночас директор ЦРУ Джон Реткліфф натякнув, що пауза може бути короткочасною, якщо сторони просунуться до переговорів.

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про скликання зустрічі начальників європейських армій у Парижі, заявивши: “Я хочу вірити, що США залишаться на нашому боці, але ми повинні бути готові, якщо це не так”. Макрон назвав поточну ситуацію “новою ерою” для Європи і закликав збільшити витрати на оборону.

Видання Onet.pl повідомляє, що польське оперативне командування оголосило про початок операцій польської та союзницької авіації в повітряному просторі країни через інтенсивну діяльність дальньої авіації рф над західною Україною. Це свідчить про посилення військової активності росії та відповідну реакцію НАТО на зростаючу загрозу.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин