«Козачий патруль» РПЦ у Мелітополі становить загрозу для нацбезпеки, — екс-радник голови СБУ

-

Читайте также

Міністерству внутрішніх справ разом із Службою безпеки України необхідно вжити відповідних заходів щодо відкритої т.зв. «канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового», оскільки зазначена структура становить загрозу для безпеки як регіону, так і національної безпеки в цілому. Про це заявив екс-радник голови СБУ Ярослав Антоняк, повідомляє ресурс Guildhall.

«Відкриття так званої «канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового» небезпечний прецедент, оскільки парамілітарні формування РПЦ відомі незаконними силовими активностями та заходами з дестабілізації суспільно-політичної ситуації. Зокрема, «верховний отаман» цього війська Володимир Панченко, який вже займався розгойдуванням «русского міра» в Запоріжжі в 2014 році. Регіон чутливий, тому СБУ і МВС необхідно звернути увагу на створення подібної структури, що становить загрозу для національної безпеки України», – заявив Ярослав Антоняк.

Ярослав Антоняк

«Останній підтверджений випадок участі таких «охоронних» формувань РПЦ в силових акціях – стрілянина в Броварах, де було зафіксовано участь груп силової підтримки Російської православної церкви на Вінничині. Сьогодні, ця структура в Запорізькій області несе такі самі загрози, які принесли подібні структури на Донбасі в 2014 році – розпалювання міжетнічної, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, антиукраїнська діяльність і дестабілізація суспільно-політичної ситуації», – розповів він.

«У нас є закон, згідно з яким організації з охорони громадського порядку під час реєстрації повинні проходити відповідні перевірки в органах внутрішніх справ, тому чому дозволено створення такої структури РПЦ в Мелітополі питання залишається відкритим. Свого часу, в 2018 році СБУ проводила силові заходи проти однієї з такою структур і конкретно в Запоріжжі під назвою «Союз православний Радомир», що надають «охоронні послуги» Запорізькій єпархії УПЦ МП, тоді було вилучено незареєстровану вогнепальну автоматичну зброю, патрони, антиукраїнські матеріали. На жаль, відкриваються ті самі структури з тими самими людьми, діяльність яких свого часу була зупинена», – підсумував екс-радник голови СБУ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Московський патріархат у Запоріжжі хоче будувати храм на землі, яка йому не належить.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Матович заявил о начале вакцинации «Спутником», но Минздрав Словакии об этом впервые слышит

Бывший премьер-министр Словакии, министр финансов Игорь Матович заявил, что скоро в стране якобы начнется массовая вакцинация российским препаратом "Спутник...