Конфлікт за храм: на Вінниччині моспатріархат перешкоджав приєднанню парафії до ПЦУ  

-

Читайте также

У селі Вербовець на Вінниччині прихильники РПЦвУ не пускали вірян ПЦУ до власного храму. Нещодавно парафіяни перереєстрували релігійну громаду в селі, пише «Духовний Фронт України».

У Моспатріархаті традиційно проігнорували всі офіційні дії і заявили про «захоплення храму» і «незаконну перереєстрацію». Також проросійська ГО «Миряни» заявила, що візьме ситуацію під власний контроль та буде «юридично і практично» допомагати вірянам РПЦвУ блокувати доступ ПЦУ до храму.

Священника ПЦУ Сергія Орловського, призначеного настоятелем місцевої православної парафії, коли віряни вирішили перейти до ПЦУ, розповів, що релігійна громада Покрову Пресвятої Богородиці двома третинами голосів вирішила приєднатися до помісної Церкви України на зборах 2019 року.

Віряни одразу подали документи для перереєстрації, але представники РПЦвУ подали до суду, оскаржуючи законність зборів. Лише 12 липня громаду було перереєстровано на ПЦУ. Відтак громада вирішила, що настав час повернути храм.

«2,5 роки тривали суди. Увесь цей час ми не заходили до храму, служили надворі. Врешті-решт місцевий суд закрив справу без рішення, оскільки вони перестали являтися на засідання», – розповів отець Сергій, уточнивши, що це сталося після рішення Верховного суду проте такі справи мають вирішуватися у господарських судах.

Представники МП повідомляли їм, що подали апеляцію на закриття справи, але жодних сповіщень про нову справу, каже священник, вони досі не отримували.

«Я сподівався не допустити такої практики, яку ми бачимо по всій Україні, коли входи до храму відбуваються зі сварками, бійками тощо. Тому спочатку, ще у п’ятницю, ми з головою релігійної громади і кількома представниками громади пішли до священника УПЦ МП (РПЦвУ, – ред.) Олександра Лучина, хотіли з ним домовитись, щоб він передав ключі від храму. Але він просто не вийшов з хати», – розповів священник Сергій.

Після того священник ПЦУ от. Сергій звернувся до начальника поліції, який запропонував провести перемовини зі священником РПЦвУ Олександром у його кабінеті.

«Розмова відбулася, говорили десь 2,5 години. Але усі наші пропозиції, наприклад, почергове служіння, він відкидав», – поділився отець Сергій.

Зокрема, під час розмови він наголошував на тому, що представники РПЦвУ не мають права утримувати храм: «Це старий храм, якому понад 200 років, він перебував у власності держави як пам’ятка архітектури. 2012 року його передали у власність громаді. Є акт передачі, але документів на власність вони так і не зробили».

Священник РПЦвУ Олександр своєю чергою пропонував громаді ПЦУ збудувати собі новий храм.

«Але чому ми маємо будувати, якщо ми не новостворена громада? Просто змінилася назва – і все. Люди ті самі залишилися, які раніше ходили в храм до УПЦ МП (РПЦвУ – ред.). Лише кілька чоловік були проти», – зауважив на це отець Сергій.

Священники ні до чого не домовившись, розійшлися. А наступного дня, у неділю, 18 липня, громада ПЦУ вирішила вже напряму прийти до храму і поспілкуватися з представниками МП щодо передачі ключів після їхньої служби.

«Але коли ми прийшли, вже була поліція, голова ОТГ Галина Цибульська. Храм був зачинений, вони і не служили. Ми почали говорити про те, що він має передати ключі. Голова ОТГ була на їхньому боці. Коли наші люди намагалися висловитися, розповісти про те, як проходили збори, вона закривала їм рота. А коли говорив священник УПЦ МП, то вимагала, щоб його вислухали», – розповів отець Сергій.

За його словами таке ставлення лише розбурхало людей та спровокувало на активні дії. Віряни просто зірвали двері й увійшли до храму, де відслужили молебень.

«Після цього я тільки вийшов з храму, і побачив, що починають виносити майно: ікони, Голгофу… Представники їхньої громади здирали зі стін ікони з рушниками. Вони казали, що це все куплено за їхні гроші і вони мають право це винести», – переповів священник ПЦУ.

Як повідомляла група «ІС», РПЦ в Україні руками підконтрольної ГО збирається дестабілізувати ситуацію.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В РФ выявили многомиллионные махинации при модернизации Северного флота

В Российской Федерации ФСБ и Следственный комитет выявили новую финансовую аферу, совершенную при модернизации вооружения боевых кораблей Северного флота....