Компанії з України захоплюють ринок IT у Європі: подробиці

-

Читайте также

В оккупированной Ялте эвакуировали персонал и пациентов поликлиники: подробности и видео

Сегодня, 23 ноября, рано утром на территории Ялтинской городской поликлиники №1 произошел пожар. Возгорание произошло в будке охранника, сообщает...

Вещи в обмен на продукты: как выживают жители оккупированного Донбасса

В преддверии седьмой военной зимы для жителей оккупированных территорий Донбасса практически началась катастрофа с продовольствием. Не все могут попасть...

В ВОЗ спрогнозировали третью волну коронавируса в Европе: что известно

Специальный представитель Всемирной организации здравоохранения по коронавирусу Давид Набарро предсказал третью волну пандемии в Европе в начале 2021 года,...

Австрійська преса повідомила про рішення банківської групи Raiffeisen Bank International розформувати у віденській штаб-квартирі команду, яка опікувалася розробкою рішень для цифрового банкінгу та делегувати це завдання українській компанії Edenlab. Для IT-співробітників Raiffeisen це стало поганою новиною, адже минулого року банк вже звільнив близько 70 спеціалістів, розділивши відділ на 30 невеликих команд, які працювали над окремими напрямками у різних галузях інформаційних технологій. Тепер 45 членів однієї з таких команд розробників програмного забезпечення під назвою Digital Banking Europe бояться втратити роботу, адже їхні завдання виконуватимуть колеги в Україні, інформує dw.

Рішення перенести проект в Україну було ухвалене наприкінці травня. У поясненні керівництва банку зазначається, що для реалізації програми було потрібно знайти сильного лідера. І для цієї ролі ідеально пасує засновниця українського стартапу Edenlab — вона має досвід у сферах роздрібної торгівлі та IT. Українська компанія також має сильну команду та працює за гнучкими методами, застосовувати які прагнуть у Raiffeisen. Також співробітництво з Edenlab дозволити банку зекономити кошти.

Слід зазначити, що Edenlab й справді має досвід реалізації масштабних проєктів. Так, ця компанія розробляла українську цифрову платформу охорони здоров’я eHealth, яка була важливим елементом реформи первинної ланки надання медичних послуг в Україні. Edenlab також взяла участь у розробці сервісу грошових переказів, які дозволяли переказувати гроші просто у одному з найбільш улюблених українцями месенджерів Viber.

Однак австрійці звернули увагу на те, що з України походить відповідальний за роздрібні банківські послуги член правління Raiffeisen Bank International Андрій Степаненко. Менеджер, що почав свою кар’єру в українській дочці австрійського банку ще у 1998 році, став членом правління наприкінці 2017 року.

Втім, пояснити рішення австрійського банку лише українським походженням одного з його менеджерів досить важко. Raiffeisen — далеко не єдиний європейський банк, який звертається по послуги українських спеціалістів. За словами виконавчого директора Асоціації IT Ukraine Костянтина Васюка, Україна вже довгий час є глобальним IT-хабом з якісною конкурентною експертизою для європейського та американського ринків фінансових технологій.

Одним з клієнтів заснованої в Україні компанії SoftServe, наприклад, є німецький Deutsche Bank. При цьому у портфоліо підприємства цей контракт навіть не є найбільшим, розповідає член ради директорів SoftServe Тарас Вервега.

Компанія успішно співпрацює з низкою інших західних банків, зокрема американських. А за словами Антоніни Скрипник, очільниці відділу фінансових послуг SoftServe, галузь фінансових технологій у компанії виокремили ще чотири роки тому, і на сьогодні це один з пріоритетних напрямків бізнесу на ринку ЄС. «У цілому приріст цього сегмента в SoftServe становить більше 30 відсотків щороку, а частка банків у фінансовому кошику вимірюється десятками мільйонів доларів», — так Скрипник окреслює масштаби роботи у цій галузі.

При цьому це типова ситуація для більшості великих українських софтверних компаній. За словами віцепрезидента компанії N-iX Павла Дещинського, розробка рішень у сфері фінансів займає 12 відсотків від усього експорту українських IT-послуг, і з кожним роком цей відсоток зростає. N-iX, наприклад, працює на цьому ринку вже більше 10 років.

Загалом продаж IT послуг є сильною стороною підприємств з України. Так, у 2020 році у рейтинг найкращих постачальників послуг The Global Outsourcing 100 потрапили 13 українських компаній та 8 компаній із офісами в Україні. Йдеться далеко не лише про співробітництво з банками — українська IT-індустрія надає послуги у таких трендових напрямах, як Big Data, телекомунікації та хмарні сервіси, і цими послугами користуються навіть такі технічні гіганти, як американські Cisco та IBM.

За даними Європейської Бізнес Асоціації, клієнтами українських програмістів є більше 100 компаній з рейтингу найбільших світових компаній Fortune 500. При цьому експорт IT-послуг станом на 2019 рік був третім за обсягом і складав 20 відсотків від усього українського експорту послуг, зростаючи щорічно близько на 26 відсотків. Лише за 2019 рік Україна, за даними Держстату, експортувала ІТ-послуг на загальну суму у 2,43 мільярда доларів.

Загалом серед закордонних партнерів, з якими співпрацюють українські IT-підприємства, половина замовників — це компанії з США. На Європу припадає 35 відсотків замовлень з-за кордону, а на Канаду — вісім відсотків. Про те, що продаж IT-послуг за кордон є одним з основних джерел доходів у галузі свідчить і той факт, що, згідно з дослідженням компанії N-iX, близько 60 відсотків українських IT-спеціалістів працюють саме в аутсорсингових компаніях.

Однією з причин, яка робить IT-галузь України привабливою для західних замовників, називають рівень освіти українців. Так, згідно з дослідженням компанії N-iX «Ukraine: The Country That Codes», 70 відсотків громадян країни мають середню або вищу освіту. Лише у 2017 році українські вищі навчальні заклади випустили 421 тисячу дипломованих фахівців, при цьому 27 тисяч з них отримали освіту у сфері IT. До того ж десятки українських технологічних компаній мають власні освітні програми та академії, аби адаптувати знання випускників до вимог ринку.

Такий симбіоз надає компаніям в Україні достатню кількість кваліфікованих людських ресурсів. При цьому ці ресурси українські підприємці можуть використовувати гнучко та ефективно, додає член ради директорів SoftServe: «Склад команд, які працюють над окремими проєктами може постійно і досить швидко змінюватися». Це дозволяє значно економити кошти та ресурси, розповідає Вервега, за словами якого, західні компанії не можуть дозволити собі подібного через захищеність робітників завдяки трудовому законодавству, що ускладнює звільнення та взяття на роботу спеціалістів.

А за словами експертки Центру економічної стратегії Марії Репко, не останню роль у відносно низькій ціні українських IT-послуг грає податкова оптимізація, коли фактичні співробітники компаній формально працюють як фізичні особи-підприємці. Внаслідок цього, зазначає економістка, спеціалістів не лише легше звільнити, але й український бюджет недоотримує надходження від податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Втім, за словами експертки, для самих програмістів це не є великою проблемою, адже через високу конкуренцію за робочу силу вони легко можуть знайти нову роботу.

Попри відносно низьку у порівнянні з західними колегами ціну власних послуг, IT-компанії вирізняються високою якістю готового продукту, додає Вервега. «Україну вже давно не сприймають як країну, де можна замовити якісь роботи максимально дешево, закривши при цьому очі на низьку якість отриманого результату», — розповідає він.

Все це, разом із схожістю культур, яка сприяє порозумінню і ефективному веденню бізнесу, близькістю часових поясів і відносною територіальною близькістю призводить до того, що європейський ринок фінансових технологій обирає саме українських спеціалістів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Южной Корее представили новейшую разработку для борьбы с дронами: опубликованы фото

На выставке DX Korea, которая состоялась 18-20 ноября, оборонные компании Южной Кореи продемонстрировали свои передовые технологии в области беспилотных...

Оккупанты придумали очередной налог для жителей Крыма: подробности

Российская оккупационная администрация планирует ввести в Севастополе "налог на имущество физических лиц". Его введение уже рассмотрела "комиссия по бюджету законодательного собрания Севастополя", говорится в...

В «ЛНР» с поста сбежал боевик: объявлена операция «кольцо»

В понедельник, 23 ноября, на территории временно оккупированной Луганской области представители незаконных вооруженных формирований РФ проводят так называемую операцию «кольцо», разыскивая сбежавшего террориста. Об...