Кіпрська Церква офіційно повідомила Вселенський патріархат про визнання ПЦУ. ДОКУМЕНТ

-

Читайте также

Террористы «ДНР» заявили о сборах резервистов: что известно

Российская террористическая группировка «ДНР» заявила о сборах членов незаконных вооруженных формирований в запасе. Об этом стало известно из "указа"...

Представительство президента в Крыму: «Уверены — пройдемся с флагами Украины по Симферополю»

В Представительстве президента Украины в Автономной Республике Крым выступили с заявлением по случаю седьмой годовщины начала Революции достоинства. Там...

Северный поток-2: США увеличивают давление на участников строительства

Власти Соединенных Штатов Америки увеличивают давление на участников строительства "Северного потока-2" в попытке остановить спорный газопровод. Об этом сообщает...

Предстоятель Кіпрської православної церкви архієпископ Хризостом 20 жовтня 2020 року написав офіційного листа Вселенському патріарху Варфоломію про визнання Православної Церкви України, інформує ресурс Духовний фронт.

«Після довгих молитов і роздумів, я вирішив, як під час першої звершеної мною Божественної Літургії, згадати нового Предстоятеля Української Православної Церкви, Його Високопреосвященство Митрополита Епіфанія», – йдеться у листі.

Архієпископ Хризостом також повідомляє, що позиція нейтралітету, яку Церква Кіпру, дотримувалась з самого початку, була спрямована виключно на загальне добро православ’я і «наше бажання було всіма нашими розумовими силами, допомогти Вселенському Патріархату».

«Кіпрська церква завжди залишалася самоврядною та автокефальною. Церква Кіпру, Ваша Святосте, має дуже добре організовану Церкву з усіх аспектів. Єрархія і наше духовенство постійно вели спілкування з нашими людьми, як через священні служби, так і через священні таїнства, а також через катехитичні збори, підтримуючи таким чином чудову співпрацю».

«Суперечки, що виникають час від часу щодо нібито втручання Вселенського Патріархату в Україну та надання Томосу про автокефалію без участі решти (церков, – ред), я взагалі не вважаю дійсними, оскільки галасливі все ще є. За винятком чотирьох Церков Близького Сходу, які є апостольськими і не зобов’язані своїй автокефалії (Вселенському патріарху, – ред.), всі інші православні церкви, приймають свою автокефалію після XV століття і зобов’язані Вселенському патріарху», – пише архієпископ Хризостом.

Він сказав, що кожна помісна православна церква повинна залишатися у своїх межах відповідно до цього питання, а не втручатися, висвячуючи єпископів у провінції іншої помісної православної церкви.

«Відвідуючи помісну православну церкву особисто, я хотів би переконливо наполягати на тому, що будь-яке свавільне втручання Російської Церкви в межах іншої помісної Церкви (наприклад, в Грузії, Україні, Румунії тощо), як правило, заборонено. Це, скоріше, протест проти втручання Вселенського Патріархату в його внутрішні справи! Тому, хочемо ми цього чи ні, але Православ’я має високий духовний рівень і ми повинні залишатися вірними і точними до того, як вказано у Томосах наші межі, і служити всією душею та серцем пастві під Господом, що довіряє нам. Таким чином, ми будемо шановані іншими конфесіями, які завжди є прикладом для наслідування. Це було з самого початку моїм власним бажанням та позицією. І якщо я зайняв нейтральну позицію щодо України, я зробив це з бажання прищепити однакове мислення всім Предстоятелям та улюбленим у Христі», – написав предстоятель Кіпрської церкви.

Він зауважує що може зіграти примирительну роль заради єдності православ’я.

«З цього приводу ми ще раз підкреслюємо, що наша Пресвята Церква Кіпру продовжить свою діяльність і зараз, і в майбутньому, надаючи, таким чином, свою підтримку Вселенському патріархату, заради добра та простоти нашої православної церкви», – підсумовує архієпископ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Вселенський патріарх отримав підтримку щодо позиції стосовно ПЦУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Узбекистане будут контролировать степень упитанности чиновников

Министерство физической культуры и спорта Узбекистана анонсировало разработку системы по контролю за избыточным весом чиновников в онлайн-режиме. Система контроля...

Представительство президента в Крыму: «Уверены — пройдемся с флагами Украины по Симферополю»

В Представительстве президента Украины в Автономной Республике Крым выступили с заявлением по случаю седьмой годовщины начала Революции достоинства. Там выразили уверенность в том, что...

Северный поток-2: США увеличивают давление на участников строительства

Власти Соединенных Штатов Америки увеличивают давление на участников строительства "Северного потока-2" в попытке остановить спорный газопровод. Об этом сообщает агентство DPA со ссылкой на высокопоставленного американского...