Кількість перетинів КПВВ на Донбасі та біля Криму знизилася у 35 разів, — правозахисники

-

Читайте также

З березня минулого року, прикриваючись боротьбою з коронавірусною хворобою COVID-19, з боку непідконтрольних уряду України територій ввели штучні обмеження на перетин КПВВ через лінію розмежування в межах Луганської та Донецької областей, а також через адмінкордон Херсонської області та АР Крим. Відтак, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, втратили можливість підтримувати постійний зв’язок із підконтрольними українському уряду територіями, йдеться у повідомленні громадської організації «Право на захист».

Правозахисники наголошують, трохи більше, ніж за рік, кількість перетинів КПВВ знизилась у 35 разів.

Й наразі єдиною можливістю збереження соціальних зв’язків, звернення за адміністративними, соціальними, медичними та іншими послугами для громадян залишається подорож із тимчасово окупованих територій через територію Російської Федерації.

Своєю чергою, українське законодавство визнає такі дії правопорушенням, передбаченим статтею 204–2 КУпАП. За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачений штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн.

Зазначена ситуація потребує невідкладного розв’язання, особливо в період вступної кампанії, коли діти прямують на підконтрольну територію, щоби вступити до закладів вищої освіти.

Коаліція громадських організацій, що опікуються питаннями захисту й дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, звернулася до голови профільного Комітету Верховної Ради Дмитра Лубінця із проханням підтримати законопроєкт № 5478 від 11.05.2021, який вводить тимчасові підстави незастосування заходів адміністративного впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, торік прикордонники затримали севастопольця, який втік з Криму для навчання в Україні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

США пообещали Афганистану финансовую помощь на борьбу с «Талибаном»

Президент США пообещал финансовую помощь властям Афганистана, средства, в частности, пойдут на обеспечение армии техническими возможностями для ведения боевых...