Катастрофа MH17: що важливо знати у день річниці трагедії

-

Читайте также

17 липня виповнюється сім років як на Сході країни було збито літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Тоді загинули всі 298 осіб, які були на борту.

Відразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами і Малайзією, була створена Міжнародна спільна слідча група (JIT) з питань розслідування причин катастрофи.

29 липня 2015 року у Раді безпеки ООН відбулось голосування за створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака. Пропозицію зі створення трибуналу надали Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна. Постійні члени Ради безпеки США, Велика Британія та Франція підтримали створення трибуналу, Китай утримався. Також утрималося два непостійних членів Ради безпеки ООН: Ангола і Венесуела. 11 голосів «за», проте рішення зі створення трибуналу було заблоковане Росією.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів надала остаточний звіт технічного розслідування, в якому йдеться про те, що літак був збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Всі інші версії були офіційно спростовані.

24 травня 2018 року, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17, до якої входять представники Нідерландів, Австралії, Малайзії, України та Бельгії, визначила, що літак був збитий самохідною установкою “Бук”, що належить 53-й бригаді з міста Курськ Російської Федерації.

19 червня 2019 р. прокуратура Нідерландів на основі розслідування Об’єднаної слідчої групи пред’явила звинувачення у справі про збиття літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році чотирьом підозрюваним терористам: росіянам Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), Сергію Дубинському, Олегу Пулатову і громадянину України Леоніду Харченку. За даними нідерландської прокуратури, всі вони відіграли значну роль у доправленні та застосуванні «Бука».

Процес у справі про збиття над територією України пасажирського літака авіакомпанії Malaysia Airlines розпочався в березні 2020 року в Окружному суді Гааги. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17.

7 червня 2021 року суд розпочав розгляд справи про катастрофу МН17 по суті. На розгляд справи, як і на попередні судові засідання, ніхто з обвинувачених не прибув. Лише інтереси росіянина Олега Пулатова, який відігравав провідну роль у спецслужбах самопроголошеної «ДНР», представляли адвокати.

У червні 2021 року у суді завершили демонстрацію всіх усних доказів у справі. У вересні 2021 року до суду зможуть звернутися родичі загиблих у катастрофі рейсу MH17.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Выборы в РФ: курс на бедность плюс «фашитизация» всей страны

До единого дня голосования в Госдуму и законодательные органы ряда субъектов федерации остается не так много времени, а позиции...