«Хотят ли русские войны», або «Побєдобєсіє» на українському телебаченні

-

Читайте также

«Спросите вы у тишины, хотят ли русские войны». Рядки, відомі мало не кожному, хто народився у «тюрмі народів» — СРСР. Рядки, які для України сьогодні звучать не як запитання з натяком на миролюбність. Вони звучать набатом як ствердження, безапеляційне і неспростовне.

Вторгнення Росії у 2008-му до Грузії і у 2014-му в Україну – свідчення такої «миролюбності». «Русскіє» не тільки хочуть, але й активно впроваджують культ війни з усіх наявних інформаційних ресурсів. І не тільки в Росії, де війна і «перемога» стали головним нарративом останніх десятиліть.

Починаючи з 2014 року, деякі українські телеканали нав’язують українцям нову формулу «побєдобєсія» — так званий «Бєссмєртний полк». Чорна геніальність ідеї у тому, що «дєдов на палках» можна носити ще років 100-150, адже полк «бєссмєртний».

І не важливо, якою ціною давались перемоги Другої світової війни, не важливо, у яких умовах доживають свого віку справжні ветерани у тій же Росії. Важливо одне – культ, який дає змогу російській владі щороку заявляти про своє «вєлічіє».

Однак повернемось до України. Цього року, зважаючи на введені Урядом України карантинні заходи, згадані телеканали запровадили абсолютно нову форму одурманення псевдовеличчю – Марш пам’яті онлайн. Себто, кожен бажаючий може зареєструватись на спеціальному сайті і долучитись до т.зв. Маршу дистанційно, і це все буде показано в ефірі, під лозунги про «одіннарот» і героїзм «савецкіх людєй».

Звісно ж, не обійдеться в цьому ефірі і без бравурних пісень, і без георгіївських стрічок, і без Сталіна – вождя переможця. Елементи зомбування і «єдінєнія» не змінюються з часом, однак наслідки такої психологічної обробки маємо можливість спостерігати на Донбасі і в Криму. Там теж кричали: «Путін, ввєді …».

Мета всього того дійства – психологічна обробка і повернення до радянських постулатів. Нічого особливого, просто інформаційна експансія під приводом чергового відзначення Дня Перемоги. У той час, коли увесь світ віддає шану і данину пам’яті загиблим 8 травня, агресор Росія масово СВЯТКУЄ  трагедію світу.

Не вдаючись у глибокі історичні екскурси, для розуміння глибини маразму російської пропаганди, варто тільки зупинитись на історичній участі Росії у війні на боці нацистської Німеччини. Там і царський російський триколор, і георгіївська стрічка, і ще багато всього. Проросійське телебачення це обов’язково покаже як атрибути «Пабєди». Заборонені в Україні для демонстрації.

Однак, саме російські історики стверджують, що за період з 1941 по 1945 роки у складі Вермахту служило понад 1,5 мільйона росіян.

То ж, чим будуть «гордиться» 9 травня? І на чиї гроші та чиї інтереси нав’язує нам нібито український телеканал?

П.С. Дані істориків про «російських фашистів», — чтобы помнили и гордились.

Збройні формування російських колабораціоністів

Козацькі

Андрій Марків

загрузка...

Свежее

Обломавшись с Украиной, Москва вонзает свои когти в Казахстан

На днях министру иностранных дел России пришлось оправдываться за заявления российских политиков в адрес Казахстана. Во время интервью казахстанскому телеканалу...