Епіфаній прогнозує нову хвилю переходів до ПЦУ парафій Московського патріархату

-

Читайте также

«Газпром» упрашивает иностранных инвесторов вложиться в дорогой и сомнительный проект: подробности

Российский "Газпром" провел еще один раунд переговоров с саудовской SABIC по участию в проекте газохимического комплекса на Ямале, предложив...

Дело Украины против РФ в ЕСПЧ: прокуратура Крыма готова предоставить материалы

Прокуратура Крыма и Севастополя заявила о том, что готова продолжать предоставлять материалы для подготовки межгосударственных исков против Российской Федерации....

Иран прикладывает усилия для производства основного компонента ядерного оружия – СМИ

Иранские ядерщики продолжают прикладывать усилия в направлении производства ядерного оружия. Ученые начали работу по созданию металлического урана, сообщает издание...

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив сподівання, що після закінчення пандемії коронавірусу відбудеться нова хвиля переходів із Московського патріархату до ПЦУ, інформує видання Український тиждень.

«Думаю, що з часом, коли ми все ж здолаємо пандемію — а ми її неодмінно здолаємо, — відбудеться і нова хвиля переходів громад із Московського патріархату. Цей процес неминучий, хоч може відбуватися не так стрімко, як нам цього б хотілося. Зрештою, у випадку ПЦУ я би сказав, що події усе одно розгортаються у турборежимі, бо зазвичай для розв’язання подібних церковних питань минало значно більше часу», — зазначив митрополит.

Він зауважив, що РПЦ, яка зараз понад усе намагається протидіяти визнанню Української Церкви, очікувала на своє власне визнання майже півтора століття. «Метою і найоптимістичнішим сценарієм я вбачаю об’єднання більшості православних громад України навколо нашого автокефального Київського престолу. І це цілком реально, щоправда, потребуватиме часу та значних зусиль. Але я переконаний, що з Божою допомогою ми зможемо цього досягти».

Він також підкреслив, що багато «московських» громад хотіли би доєднатися до ПЦУ, однак бояться тиску, який Московський патріархат влаштовує по кожному такому випадку.

«Це і цькування, і величезна кількість судових позовів, на які звичайні громади невеликих міст і селищ не мають ресурсів повноцінно відповідати. Проте за мудрим промислом Божим зараз час працює на нас, і наші антагоністи не зможуть постійно підтримувати свій тиск. Тож невеличкими кроками ми поступово все одно досягнемо утвердження правди й справедливості. Я не кажу, що Московський патріархат повністю припинить своє існування в Україні, ні, — в найближчій перспективі цього точно не буде. Однак вектор і динаміка, з якою віряни в Україні роблять свій вибір, однозначні й очевидні. Що раніше представники Московського Патріархату в Україні приймуть цю незручну для них правду, то краще, у тому числі і для них самих», — наголосив предстоятель ПЦУ.

Утім, за його словами, особисто він не вимірював би результат саме у кількості парафій.

«Адже для нас передовсім мають значення люди, а не будівлі. Хоча й кількість храмів у нас збільшується», — сказав Епіфаній, зауваживши, що лише минулого року з РПЦвУ до ПЦУ перейшли близько 600 парафій.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Епіфаній прокоментував визнання ПЦУ ще однією церквою.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Газпром» упрашивает иностранных инвесторов вложиться в дорогой и сомнительный проект: подробности

Российский "Газпром" провел еще один раунд переговоров с саудовской SABIC по участию в проекте газохимического комплекса на Ямале, предложив...