Донбас опинився на межі екологічної катастрофи

-

Читайте также

Занедбані та покинуті шахти понівеченого війною Донбасу заповнюються токсичними підземними водами. Про це пише ВВС з посиланням на статтю американської телевізійної мережі NBC News яка, присвячена ситуації в регіоні.

Вода, наповнена важкими металами та іншими токсичними речовинами, загрожує забрудненням питної води з річок та колодязів, а також навколишнього ґрунту, роблячи його непридатним для сільського господарства.

Водночас метан, небезпечний газ з шахт, виштовхується на поверхню, що загрожує землетрусами та вибухами.

За словами голови військово-цивільної адміністрації Торецька Василя Чинчика, лише дві з семи шахт навколо міста — «Центральна» та «Торецька» — продовжують працювати. Аби запобігти катастрофі, місцевій владі доводиться відкачувати з шахт воду.

Виведена з експлуатації шахта «Нова» наразі працює як викачувальна станція.

Якщо «Нову» затопить, наступною стане «Центральна», а потім токсична вода порине до річок Кривий Торець і Сіверський Донець, «звідки п’є весь Донбас», попереджає інженер «Нової» Юрій Власов.

Окрім загальної економічної депресії в регіоні на екологічну ситуацію також впливає війна, внаслідок якої під контролем підтримуваних Росією сепаратистів опинилися 88 зі 121 шахти в Донбасі.

У лютому віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков і голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук попереджали ООН, що сепаратистські групи, закриваючи деякі шахти, не здійснюють належних заходів для їхньої безпеки.

Донецькі сепаратисти, зі свого боку, стверджують, що з 2015 року під їхнім контролем закрили 20 шахт і там проводяться викачувальні роботи.

Втім, за словами українських експертів, це не так. За їхньою інформацією, бойовики припинили викачувати воду з щонайменше 12 шахт та не дають до них доступ для моніторингу.

Хоча експерти вважають, що найгірші наслідки для екології можуть мати місце не раніше, ніж за 5-10 років, перші ознаки катастрофи вже проявлялися у вигляді стихійного затоплення деяких шахт у 2018 році та серії вибухів газу, витисненого на поверхню шахтними водами, у 2020 році.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, на території тимчасово окупованій частині Донецької області блогери сфотографували околиці затопленої шахти «Юнком», де в 1979 році проводилися ядерні випробування.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

По запросу США арестован связанный с Кремлем российский бизнесмен

В Швейцарии арестован российский бизнесмен Владислав Клюшин - владелец системы мониторинга блогов и СМИ "Катюша", которой пользуются Администрация президента...