«День захисника України»: країна вшановує оборонців держави

-

Читайте также

Сьогодні, 14 жовтня, Україна вшановує оборонців, які відстоювали та відстоюють територіальну цілісність та незалежність нашої країни у війні з країною-окупантом, дякує всім патріотам, які присвятили свої життя захисту української держави та згадує полеглих унаслідок російської агресії воїнів.

Свято «День захисника України» було встановлено у 2014 році указом п’ятого президента Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Цим же указом було скасовано указ Леоніда Кучми від 1999 р., яким «День захисника Вітчизни» в нашій країні відзначалося 23 лютого.

Під час виступу на військовому параді в Києві 24 серпня 2014 року Петро Порошенко зазначив: «В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!».

Тодішній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову. Окрім того, 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, 14 жовтня у Києві відбудеться велопробіг до Дня захисника України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Россия в огне: лесные пожары в Якутии охватили более 1,3 млн гектаров

На территории Якутии зафиксировано 126 лесных пожаров на площади более 1,3 млн гектаров, из них тушат 48 лесных пожаров...