День миротворця: український військовий розповів про роботу в місії ООН у ДР Конго

-

Читайте также

За традицією 15 липня відзначають День українських миротворців – людей, які їдуть за тисячі кілометрів від дому та жертвують собою, щоб забезпечити мир і безпеку для тих, хто цього потребує. З 2012 року ЗСУ у складі місії ООН беруть участь у стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго. У вересні 2020-го у ДР Конго вирушила 12-та ротація українських військових 18-го окремого вертолітного загону ЗСУ. За цей період Україна втратила трьох захисників, наразі у ДР Конго перебуває 246 наших військовослужбовців.

З українським льотчиком Михайлом Шуром, який перебуває у складі миротворчого контингенту поспілкувалися Факти ICTV.

Наразі у ДР Конго виконує завдання вертолітний загін ЗСУ. Щодня на них покладена низка завдань, зокрема евакуація хворих і поранених, доставка вантажу та інше. «Перш за все – це перевезення військ і вантажів, вогнева підтримка сил місії ООН, якщо є така необхідність, пошуково-рятувальні операції, демонстрація сили, розвідувальні польоти, медичне перевезення поранених або хворих, матеріально-технічне забезпечення персоналу та логістична підтримка».

Починаючи з жовтня, українські миротворці встигли: провести близько 3 тисяч годин у небі Африки; виконати 3200 польотів; перевезти 1200 пасажирів та 430 тонн вантажу; здійснити 25 екстрених медичних евакуацій.

Щоб стати учасником миротворчої місії, потрібно бути професіоналом. Головна умова – проходження бойових дій на сході України. На одну посаду може претендувати кілька військових. Перед цим вони проходять тести на фізичну та теоретичну підготовку, а також на психологічну стійкість. Крім того, кожна посада має низку конкретних вимог.

«Сюди їдуть не навчатися чомусь, а уже конкретно виконувати завдання за призначенням. Головне – це досвід. Вдома збирають нас – два-три кандидати на одну посаду, і вибирають, хто із нас кращий. Здаємо і теоретичну, і практичну підготовку, стрільбу, водіння, польоти. Це все потім оцінюється, вибирають кращих, і вони їдуть у ДР Конго», — каже Михайло.

Вихідних практично немає, у готовності потрібно бути 24 години на добу. Їжа у військових у ДР Конго практично не відрізняється від української. Більша частина особового складу отримала щеплення вакциною CoviShield, при чому двічі. Про карантинні правила тут також не забувають – дотримуються соціальної дистанції та носять захисні маски.

Українські миротворці намагаються налагоджувати дружні стосунки із місцевими мешканцями. Часто вони провідують дитячі будинки та привозять дітлахам гостинці.

«Вони [місцеві мешканці] розуміють, які справи ми робимо, адже часом без миротворців тут не дуже добре. Також їздимо у дитячий будинок, діточок провідуємо, подарунки їм возимо – раз у 2-3 місяці, зошити привозимо, продукти, гостинці. Намагаємося підтримувати стосунки», — розповів Михайло Шур.

Як повідомляла група ІС, українські військові миротворчого контингенту в ДР Конго повертають додому людей, раніше евакуйованих після виверження вулкана в місті Гома.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В РФ известный силач проломил голову министру: подробности инцидента

В Российской Федерации министр цифрового развития и связи Амурской области Александр Курдюков подрался на отдыхе, после чего впал в...