Чому УПЦ МП досі функціонує у Києво-печерській лаврі: Епіфаній пояснив

-

Читайте также

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній розповів, який нині православний статус має Києво-Печерська лавра та пояснив, чому РПЦвУ продовжує там функціонувати. Про це митрополит розповів у програмі «Рандеву з Яніною Соколовою», інформує ресурс Духовний фронт.

«Православний статус Києво-Печерської лаври — це пам’ятка державного значення. Вона перебуває у віданні держави. А вони там тільки на правах оренди, та й то невідомо, чи нині ці договори є дійсними і подовженими», — наголосив він.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній також пояснив, чому РПЦвУ продовжує функціонувати в Києво-Печерській лаврі.

За його словами, ПЦУ дозволяє таку ситуацію, бо не хоче нині всередині України відкривати «релігійний фронт».

«Якщо ми проаналізуємо автокефальний рух, боротьбу за незалежність української церкви, то так вже історично склалося, що на початках, на жаль, українська держава не сприяла цьому. Українці також не до кінця зрозуміли, що треба мати свої незалежну помісну українську православну церкву. Якби в нас була незалежна церква від самого початку, то я впевнений, що не було б окупації Криму і війни на сході України».

Митрополит Епіфаній додав: «І зараз дві лаври, які є надбанням і власністю українського народу, тимчасово перебувають, як я називаю, в духовній окупації. Прийде час, коли лаври належатимуть ПЦУ. Питання часу. Але зараз ми не хочемо створювати ще одни внутрішній релігійний фронт. Бо ми бачимо, що зараз відбувається на кордонах. Війська постійно очікують і Путін очікує будь-якого приводу. І ми як церква зараз не маємо права дати йому такий привід. Бо просто ми не зможемо ці лаври забрати. Ви розумієте, що може бути, якщо буде ворожнеча і боротьба. І для того, щоб не розпалювати нині ще цю релігійну ворожнечу… буде неправильно».

Нагадаємо, група ІС писала про те, що в Уряді пояснили, як вивести українські Лаври з-під контролю РПЦ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Россия «забыла» внести русских в список коренных народов РФ

Российская пропаганда так активно поливала грязью законопроект о коренных народах Украины, что россияне прониклись этой темой и узнали, что...