Чому православна церква Білорусі стала залежною від режиму Лукашенка

-

Читайте также

Білоруський Екзархат Московського патріархату остаточно став на бік силовиків Білорусі і режиму Лукашенка, пише «Духовний фронт України».

«Змінюючи єдиного єпископа, який щось з цього приводу говорив, БПЦ значною мірою себе асоціює з нинішньої білоруською владою. І навіть якщо це рішення було прийнято всередині синоду, без всяких прохань з боку “сильних осіб”, то прочитано воно може бути виключно як ототожнення Екзархату з владою і її політикою, а зовсім не як нейтралітет в період політичної кризи», — пише телеграм-канал “Религия сегодня”.

Всі пов’язують термінове відсторонення гродненського єпископа з його викриттями на адресу білоруських силовиків. «Тож не дивно, якщо тепер, коли суспільна увага вже не спрямоване на вулиці Мінська – влада Білорусі попросила прибрати неугодного єпископа. При цьому, ситуація залишається вкрай напруженою – застосовуються тортури, політичні справи закінчуються величезними штрафами і багаторічними термінами».

Відставка білоруського єпископа викликає низку запитань, адже він не був замішаний в якихось гучних скандалах, не страждав на алкогольну або іншу залежність, не втратив пам’ять і так далі.

Крім того, оглядачі у ЗМІ припустили, що така відставка може вдарити по єдності Білоруського екзархату РПЦ, адже єпископ Артемій (Кіщенко) може заснувати паралельний духовний центр.

Автори “Религия сегодня” запевняють, що коли в Мінську встановиться якась проєвропейська влада, вона може принести з собою і Константинопольський патріархат. В цьому випадку Артемій з усім своїм авторитетом міг би стати лідером БПЦ, але вже не Московського патріархату.

«Якщо, звичайно, піде на таку угоду, що, схоже, не в його стилі. Але даремно Синод БПЦ так ризикує», – зауважили там.

Крім того, відставка Артемія (Кіщенко) сильно заплямувала репутацію Білоруського екзарха Московського патріархату Веніаміна (Тупеко). Той тепер не зможе називатись аполітичним чи нейтральним в ставленні до влади Аляксандра Лукашенка.

Як повідомляла група «ІС», російська церква – ще один інструмент Путіна в гібридній війні та геополітичній грі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Защита прав крымских татар: известна повестка дня летней сессии ПАСЕ

В понедельник, 21 июня, ПАСЕ начнет летнюю сессию. На повестке дня новой сессии будет резолюция о правах крымских татар...