Бойовики на Донбасі переслідують священників ПЦУ за молитви українською мовою

-

Читайте также

Терористи т.зв. «ДНР» захоплюють храми в ПЦУ на тимчасово окупованих територіях, а також переслідують і погрожують. Деяких служителів української церкви бойовики били і вивозили у ліс через мову. Про це інформує ресурс Духовний фронт України.

За словами єрарха Православної церкви України митрополита Донецького і Маріупольського Сергія, на окупованому Донбасі священників ПЦУ переслідують і проводять на них «шалений тиск».

Наразі їх залишилося лише четверо, оскільки інших змусили переїхати на підконтрольну територію.

«Їх почали переслідувати за те, що вони моляться українською мовою, за свій український народ, за свою державу. Приходили, погрожували, деяких били, наручники одягали, декого вивозили в ліс. Деяким почали телефонувати: «Якщо ти не поїдеш звідси, ми приїдемо і з тобою розберемося». Звичайно, дорожче за людське життя нічого не існує – можна стати мучеником, але навіщо? І я прийняв рішення вивезти їх на підконтрольну українській владі територію. Вони тут працюють, допомагають тим людям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях – збирають харчі, одяг, передають туди. Зараз це набагато складніше, адже КПВВ зачинені через пандемію», – говорить митрополит Сергій.

У храмах ПЦУ на території ОРДЛО моляться і українською мовою і згадують митрополита Єпіфанія.

«У 2014-2015 бувало, заходили бойовики і слухали, за кого моляться. Деяким священикам говорили, щоб припинили молитися українською. Добре, що наші священники можуть правити богослужіння і українською, і старослов’янською, а деякі навіть грецькою мовою», – говорить митрополит Сергій.

Він зауважив, що окупанти змушують священнослужителів ПЦУ перереєструвати статутні документи за їхніми «законами».

«Але ми цього не робимо і не будемо робити. Краще втратити все, але ми не втратимо свою свободу і свій дух». Якби храми ПЦУ перереєструвалися під грифом «ДНР», це загрожувало б кримінальною відповідальністю на підконтрольній території, а також породило б розмови про визнання псевдореспублік.

Через позицію священників, терористи опечатали церкву, але ПЦУ не має наміру йти на маніпуляції окупантів.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, навіщо Московський патріархат в Україні приховує приналежність до РПЦ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Беларусь наторговала с «дружественными» Россией и Китаем себе в минус

Белорусские чиновники опубликовали данные о внешней торговле страны за первый квартал 2021 года. Результаты не утешительны, пишет banki24.by. По предварительным...