Більшість «золотих паспортів» Кіпру була видана незаконно

-

Читайте также

Кіпрська схема залучення інвесторів паспортами «за гроші» працювала з мінімальним наглядом, і тисячі паспортів було видано незаконно. Про це заявив глава розслідування, колишній суддя Верховного суду Мирон Ніколатос, пише Mind.ua.

Комісія з розслідування схеми видачі так званих «золотих паспортів», яка діяла в період з 2007 по серпень 2020 року, була створена в вересні минулого року.

«Очевидно, що Кіпрська інвестиційна програма діяла в період з 2007 по 2020 рік з пробілами і недоліками, з неадекватною законодавчою базою і майже без нормативної бази», – сказав Ніколатос.

У звіті про розслідування йдеться, що 53% з 6779 паспортів були видані незаконно. Кабінет міністрів мав останнє слово в схваленні будь-якої заяви на отримання паспорта багатим інвестором.

Офіційний представник уряду Кіріакос Кушус заявив, що адміністрація країни має намір «покарати» злочинців.

Середземноморський острів відмовився від паспортної схеми після того, як телеканал Al Jazeera показав документальний фільм, в якому репортери зображували із себе представників китайського бізнесмена, який хоче купити кіпрський паспорт, попри наявність судимості.

Спікер парламенту Деметріс Сіллоріс і депутат від опозиції були таємно зняті на відео, нібито намагаючись полегшити отримання паспорта. Пізніше вони подали у відставку, хоча обидва наполягали на своїй невинності.

Al Jazeera повідомила, що десятки людей, які перебувають під міжнародними санкціями, кримінальними розслідуваннями або навіть відбувають тюремне ув’язнення подавали заявки на отримання паспортів.

Нікосія дозволяла інвесторам купувати паспорт в обмін на інвестиції в розмірі 2,5 млн. євро, що принесло державі в цілому більш як 7 млрд. євро.

Кіпр офіційно піддавався критиці в ЄС за недостатню перевірку походження грошей претендентів на громадянство з числа іноземних інвесторів. В кінці 2019 року влада Кіпру була змушена відкликати 26 «золотих паспортів». Повідомлялося, що близько 40% паспортів в ході програми було видано громадянам Росії.

Як повідомляла група ІС, на Кіпрі опублікували імена 34 власників «золотих паспортів», які отримали громадянство в обмін на інвестиції. У списку є кілька імен росіян.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Рубль резко упал после встречи Байдена и Путина: данные бирж

Курс рубля упал на Московской бирже после того, как в Женеве завершились переговоры президента США Джо Байдена и президента...