Більшість українців не погоджуються із заявою Путіна про «один народ»

-

Читайте также

55% українців не погодилися із нещодавньою заявою Президента Росії Володимира Путіна, що “росіяни та українці — один народ, який належить до одного історичного і духовного простору”.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного впродовж 23-25 липня, передає УНН.

Зокрема, 41% українців з цим згодні. На Сході, а також серед прихожан УПЦ МП з такою думкою погоджуються більше 60%. Серед мешканців Західного регіону, навпаки, більше 70% незгоді з цим.

Мова йде про статтю, яка була опублікована 12 липня на офіційному сайті Кремля. Матеріал викладено українською та російською мовами.

Стаття починається з твердження Путіна, що “росіяни й українці — один народ”. Російський лідер викладає традиційну російську і радянську історичну концепцію, згідно з якою “росіяни, українці і білоруси … від Ладоги, Новгорода, Пскова в Київ і Чернігів — були об’єднані однією мовою”.

Існування сучасної України Путін сприймає як проєкт “анти-Росії” і стверджує, що для мільйонів людей в Україні такий проект нібито неприйнятний, а російська влада ніколи не допустить, щоб “наші історичні території і близьких для нас людей, які проживають там, використовували проти Росії”.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього не було достатньо часу, щоб прочитати статтю Путіна, але відзначив, що вона була опублікована і українською мовою.

“Президент РФ вже почав писати українською мовою. Значить, ми все правильно робимо. Можу тільки позаздрити, що стільки часу президент такої великої держави може собі дозволити витратити на таку детальну роботу”, — зауважив президент України.

Міністр культури України Олександр Ткаченко, своєю чергою, висловив думку, що трактування Путіним історії “не відрізняється особливою оригінальністю”, тому що “переписувати історію почали ще російські царі”.

Як повідомляла група «ІС», бойовики наказали вивчати статтю Путіна в школах та вишах ОРДЛО.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Российские спасатели добрались к месту крушения самолета Ан-26: первые фото

Как сообщала группа «ИС», 22 сентября, под Хабаровском пропал с радаров самолет Ан-26, на борту которого находилось шесть человек....