Більше половини росіян бояться повернення масових репресій

-

Читайте также

Як виявилося, 52% росіян бояться повернення масових репресій, а 58% – свавілля влади. Такі результати показало дослідження, проведеного соціологами російського «Левада-центру». Й це максимальні показники рівня страху в російському суспільстві з 1994 року, інформує ресурс Духовний фронт.

За словами соціолога Льва Гудкова, перш за все, це пояснюється політикою влади. «Послідовно кілька протестів були придушені з надзвичайною жорстокістю, багато протестуючих були засуджені. Демонстрація сили і контролю над судом була прочитана як знак «Бійтеся!» тією частиною суспільства, яка чутлива до державного насильства», – розповів соціолог.

Лев Гудков зазначив, що страхи більш поширені серед людей менш освічених, більш літніх, які живуть в провінції, і відповідно залежних від федеральних телеканалів та інформації, яку вони там отримують.

«Телебачення дуже лякає людей. І це фактор дуже важливий. Нагнітання страхів, створення ворогів, змов проти Росії це піднімає всі комплекси радянського типу, сильніше вони проявляються у людей літніх і менш освічених, але міцніше пов’язаних з радянською культурою і радянським минулим. Це цілком свідома політика нагнітання страху і зовнішньої загрози, яка з одного боку викликає зниження претензій до влади, а з іншого консолідацію навколо влади, коли працює старий принцип – можна все перетерпіти аби не було війни», – наголосив Лев Гудков.

«В останні роки зростаюча ізоляція на тлі агресивної, мілітаристської, авантюристичними зовнішньої політики обертається зростанням страхів у людей. Взагалі, це строго кажучи, накопичений ефект, тому що під час анексії Криму разом з імперською пихою і почуттям гордості – ми всі показали зуби, ми змусили всіх поважати, ми протистоїмо Америці. Одночасно в підсвідомості йшов сильний процес переляку – чим платити будемо. Тому що грізна поза влади обертається сильним страхом внизу, у людей. Це зберігається і накопичується, тому різке підвищення агресії і мілітаристської риторики, з одного боку викликає повагу і симпатії – в Росії дуже поважають силу і демонстрацію сили, – а з іншого боку це породжує найсильніший переляк особливо у літніх людей. Бояться, в основному, люди похилого віку в провінції, і молоді та не дуже освічені люди», – підсумував соціолог.

Нагадаємо, група ІС інформувала, як КДБ СРСР влаштував каральну операцію проти українців за святкування Різдва.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

РФ посилює інформаційно-пропагандистський тиск на Литву

Міністерство оборони Російської Федерації розповсюдило мультимедійний проєкт документів про Другу світову війну та військових Червоної армії, які загинули під час...