Звільнений з полону українець розповів про таємні тюрми бойовиків

-

Читайте также

Звільнений з полону бойовиків українець Василь Савін розповів про таємні тюрми «днр», про катування, інформаційну блокаду та назвав імена українців, які залишились в полоні.

Про це розповідає «Громадське радіо».

За словами Савіна, у бойовиків залишилися Володимир Сінюков, військовий Паша Корсун, Максим Тимофєєв.

«Ось його мама тут, на візку. Стара людина, її віддали. А Максим, інвалід другої групи, його не віддали. Також залишається там шахтар Гєна Матвійчук, у нього зламаний хребет, пів хребта відсутні, металевий стержень, він залишається у підвалі. Саша Шелест та Корсун (викладач інституту, 60 років), залишаються у підвалі. Прекрасні хлопці Сергій Мазуров. Сергій та Дмитро Караберюш завжди були у списку, за два дні до обміну викинули зі списку. Коли приїздила типу «омбудсманка днр» Морозова, я прорвався через охорону і спитав: чому не підтверджують тих, кого бачать? Нас всіх вигнали на плац. «Ви ж їх бачите — кажу їй, — чому не підтверджуєте? А вона мені: «Якщо я їх підтверджу, то Україна може не віддати тих, кого мені треба. А ще там залишаються Твердий, Самдулов, Матюшенко (дружина недавно з плакатом стояла біля адміністрації президента). Горобець Вася. Усі вони залишаються там», — перерахував чоловік.

Він додав, що, окрім офіційних тюрем, у «днр» є приховані.

«Там Середньовіччя, де катують, вибивають показання. Коли Путін бреше, що там немає їхніх тюрем, хочеться плюнути в екран», — сказав Василь Савін.

Він також нагадав, що інформаційна блокада — інший інструмент впливу Росії.

«Ми стараємося слухати українські медіа. І ловимо кожне ім’я. Кожен день нагадуйте, що наші залишаються там. За це б’ють, забирають дроти, але ми вас чуємо», — сказав він.

Він зазначає, що у список на обмін Україна включила його у травні 2015 року.

«Коли Захарченко, знаючи мене особисто, дізнався, що готується повстання, що у нього під носом створюється проукраїнський батальйон «Макіївка», він дуже розлютився. Мене арештовував особисто його помічник, полковник Завдовєєв з величезною кількістю людей. Мене посадили у підвал без зв’язку. Якщо звичайних кримінальників до нас у підвали приводили на перевиховання на 10-15 днів, то я просидів у ньому 5 років», — розповідає він.

Як повідомляла група «ІС», у шпиталі Міноборони повідомили про стан звільнених з полону військових.

загрузка...

Свежее

Пандемия в Индии: какой вред наносят фейки о COVID-19 и вакцинах

Гигантский всплеск числа заражений коронавирусом в Индии стал питательной средой для теорий заговора и нелепых слухов в соцсетях. Фейковые...