ЗСУ звинувачують окупантів у використанні гуманітарних об’єктів для прикриття злочинів

-

Читайте также

Україна звинувачує російських окупантів у використанні гуманітарних об’єктів для облаштування позицій та точок ведення вогню на Донбасі. Цього разу мова йде про насосну станцію неподалік від села Шуми. За версією ЗСУ, саме звідти вівся вогонь, що призвів до загибелі чотирьох військових 26 березня, пише Донбас.Реалії.

12 квітня 2021 року одна з бригад ЗС України оприлюднила відео з розвідувального безпілотника. На ньому зафіксована насосна станція на південний схід від селища Шуми. За твердженням військових, зі станції вівся снайперський вогонь по українських військових, унаслідок чого були загиблі та поранені.

У повідомленні наголошується на тому, що об’єкти, подібні до насосної станції, не можна використовувати як військові, і це є порушенням міжнародного права. Тут йдеться про Додатковий протокол до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

Ось ця водонасосна станція та укріплення угруповань біля неї на супутникових знімках. До позицій ЗСУ від насосної станції менше кілометра:

Прив’язка до населених пунктів Горлівка та Торецьк. Місце розташування станції виділене червоним
Синя лінія – приблизний край позицій ЗСУ у Шумах. Між ними близько 700 метрів
Добре видно траншеї біля неї, які ймовірно є укріпленнями незаконних збройних формувань

З початку війни сторони нерідко звинувачують одна одну в обстрілі водопостачальної інфраструктури на Донбасі. Вся вона належить до каналу Сіверський Донець-Донбас. Але у ситуації біля Шумів вперше мова йде про розміщення позицій та ведення бойових дій саме з насосної станції. Справа у тому, що ведення вогню у відповідь по ній може позбавити водопостачання велику кількість населення регіону. Це буде прямим порушення звичаїв ведення війни.

Як повідомляла група ІС, під час обстрілу 26 березня, коли загинули четверо військовослужбовців ЗСУ, окупанти намагалися спровокувати військових зашкодити об’єкту критичної інфраструктури. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді.

«Снайперський вогонь вівся у спини військовослужбовців ОС, з об’єкту критичної інфраструктури – водонасосної станції, через яку здійснюється постачання води як на ТОТ, так і на територію, підконтрольну уряду України», — наголосив Хомчак.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Державна телекомпанія Чорногорії вибачилась за фейкову новину про «напад України на Луганщину»

В державній телекомпанії Чорногорії RTCG виступили із вибаченням за новину, в якій повідомлялося про начебто «напад України на Луганську...