ЗСУ захопили рідкісну ворожу командно-штабну машину «Тигр»

-

Читайте также

В Оперативному командуванні «Південь» повідомили про те, що українські захисники захопили рідкісну командно-штабну машину «Тигр».

«Наші воїни в результаті вдалих дій захопили рідкісний екземпляр ворожої техніки — командно-штабну машину (КШМ) Р-145БМА на базі ГАЗ-233036 СПМ-2 «Тигр». Вона призначена для організації зв’язку командира з вищим керівництвом та підлеглими підрозділами як на стоянці, так і під час руху», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що КШМ Р-145БМА створювалася ТОВ «Військово-промислова компанія» спільно з радіозаводом «Сигнал» (м. Тамбов). Броня «Тигра» здатна захистити екіпаж та апаратуру КШМ від осколків артилерійських снарядів та куль основної маси зразків стрілецької зброї. Обсяг броньованого корпусу цієї КШМ розділений на два відсіки — управління та командний. У відсіку управління розміщуються водій та командир машини, а у командному — відповідний командир та зв’язківець.

Як стверджують розробники, броньований корпус КШМ Р-145БМА забезпечує балістичний захист екіпажу, бойового розрахунку та обладнання машини за 5 класом за ГОСТ Р 50963-96 (3 рівень за стандартом STANAG 4569). У бортових та кормових вікнах машини збережено бійниці для ведення вогню з особистої зброї.

🔻 Технічні характеристики КШМ Р-145БМА:
▪️ колісна формула — 4×4;
▪️ повна маса, кг — 7800;
▪️ бойовий розрахунок, осіб — 4;
▪️ максимальна швидкість по шосе, км/год — 125;
▪️ запас ходу, км — до 1000;
▪️ рівень бронезахисту корпусу за ГОСТ Р 50963-96 — 5.

🔻 Засоби зв’язку:
▪️ УКХ радіостанції Р-168-25У, Еріка-201-028П45, Еріка-201-028П23, КВ радіостанція Р-168-100КБ (Т), апаратура засекречування зв’язку Т-231-2А, мобільний абонентський термінал, супутникова навігаційна апаратура СН-3001;
▪️ додаткові засоби електроживлення — АКБ 12СТ-85МР, дизельний енергоагрегат АД-2,0У-П/28,5-С.

Залежно від призначення в машині можуть бути встановлені ті чи інші комплекси управління та зв’язку. Зокрема до чотирьох радіостанцій КВ і УКХ діапазонів з потужністю передавачів 25-50 Вт, апаратура засекречування каналів зв’язку. Засоби зв’язку цієї КШМ здатні забезпечити стійкий, у тому числі й закритий, зв’язок на дальність до 50 км під час руху та до 350 км на стоянці для радіостанції КВ-діапазону на щоглі Р-168МК.

Комплекс засобів зв’язку машини забезпечує утворення одного симплексного КХ та УКХ радіоканалу, симплексний маскований зв’язок у КВ та УКХ радіомережах, симплексний закритий радіозв’язок (інформація передається лише в одному напрямку) в КХ та УКХ радіомережах, закритий телефонний зв’язок за зовнішнім чотирипровідним каналом. А також утворення одного каналу відкритого супутникового зв’язку системи ГЛОБАЛСТАР, вихід у мережу відкритого телефонного зв’язку за двопровідною кабельною лінією, автоматичне визначення координат свого розташування.

Для забезпечення роботи засобів зв’язку КШМ Р-145БМА обладнана висувним антенно-щогловим пристроєм, кріпленнями для штирових антен, різними типами антенних пристроїв. Пристроєм для заземлення, апаратурою комутації та внутрішнього зв’язку, супутниковою та інерційною системами навігації, додатковими джерелами електроживлення.

При цьому електроживлення апаратури зв’язку, залежно від умов роботи, забезпечується від бортової мережі автомобіля та додаткової акумуляторної батареї 12СТ-85РМ, яка має напругу 24 В та ємність 85 А·год. А також виносного дизельного енергоагрегата АД-2,0У-П/28,5-С — напруга до 28,5 В, номінальна потужність 2 кВт. Окрім того, для забезпечення комфортних умов роботи екіпажу та посадових осіб у машині встановлено систему кондиціювання повітря.

Група ІС повідомляла про те, що в Бериславському районі Херсонської області зенітна ракетна бригада ЗСУ збила російський штурмовик Су-25.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

В Харківській області затримали колаборантку, яка зірвала прапор України зі старостату

В Харківській області правоохоронці затримала 34-річну мешканку села Вільшани, яка зірвала з місцевого старостату прапор України. "Жінка зухвало зірвала символ...