Держпідприємство «Центральне конструкторське бюро «Протон» розробило та виготовило мобільний варіант сучасного автоматизованого радіопеленгатора короткохвильового діапазону «Сектор Р-677». Нещодавно цю станцію передано до українського війська.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

«Радіопеленгатор «Сектор Р-677″ в автоматичному режимі виявляє, здійснює цифрову обробку та визначає напрямок джерел радіовипромінювання, зокрема, радіостанцій короткохвильового діапазону, реєструє та аналізує параметри прийнятих радіосигналів», -.

У «Секторі» впроваджено сучасні методи вимірювань і цифрової обробки радіосигналів. Для цієї станції з урахуванням реального бойового досвіду розроблені спеціальні алгоритми програмного забезпечення.

Завдяки цьому «Сектор Р-677» дозволяє ефективно виявляти роботу всіх сучасних (і перспективних) радіостанцій короткохвильового діапазону. А декілька таких радіопеленгаторів, об’єднаних у єдину мережу, можуть визначати місцезнаходження передавача сигналу. Таким чином є можливість отримати точні координати центрів зв‘язку, командних пунктів, розташування підрозділів противника та іншу важливу інформацію.

Фактично «Сектор» дозволяє вести постійне спостереження за короткохвильовими радіостанціями противника з метою правильного оцінювання стану його угруповання, відслідковування переміщень та підвищення активності.

Станція «Сектор Р-677» застосовується у реальних бойових умовах з 2014 року, наразі завдяки співпраці з фахівцями військових частин було здійснено його глибоку модернізацію на основі реального бойового досвіду. Сьогодні для початку роботи «Сектора» необхідно лише декілька годин, в той час як розгортання старих радіопеленгаторів займало добу та більше. Окрім того, система може працювати у повністю автономному режимі, що забезпечується роботою встановленого дизельного генератора.

Як повідомляла група ІС, Одеський авіаційний завод (входить в держконцерн «Укроборонпром) завершив випробування нових систем радіозв’язку виробництва компанії Aselsan (Туреччина), закуплених для армії України.