Збудований у Миколаєві корабель «служить» ВМС США

-

Читайте также

Як правило, судна Військово-морських сил США будують американські верфі. Але існує одне помітне виключення. Транспортне командування Збройних сил США нещодавно на своїй сторінці у Twitter опублікувало фото судна, яке походить з України і зараз служить у американському військовому флоті, пише «УНІАН» з посиланням на Forbes.

Публікація фото була частиною ініціативи «Дізнайся про флот», мета якої полягає в популяризації менш маловідомих кораблів ВМС. І корабель «Капрал Рой Віт» заслуговує на увагу. У цього судна унікальна історія. Адже час і місце його побудови зробили так, що «Капрал Рой Віт» спочатку був «на іншому боці барикад» Холодної війни — в СРСР.

Forbes пише, що Морська служба США серед багатьох неоспіваних героїв закордонних операцій своєї країни. Однак, вона разом зі своїм флотом морських перевезень грає  ключову роль, доставляючи до поля битви війська й танки.

«Капрал Рой Віт» — один з 17 важковагових суден Командування морських перевезень США. Корабель був збудований у 1987 році на «Чорноморському суднобудівному заводі» в Миколаєві на території України. На той час це був СРСР. Судно було четвертим і останнім вантажним кораблем класу «Проект 1609 Капітан Смірнов». За радянськими визначеннями, це був «атлантичний» клас кораблів, що вказувало на їхню здатність долати великі дистанції в суворих водах.

Судно було спущене на воду в серпні 1989 року під назвою «Володимир Васляєв», після чого увійшло в склад флоту компанії «Чорноморське морське пароплавство». У 1980-х роках вона була найбільшою транспортною компанією у світі. В 1991 році СРСР розпався. Минуло кілька років, перш ніж ВМС США придбали корабель на комерційному ринку. Це сталося в 1997-му. Після переобладнання в 2003 році він заступив на службу Командуванню морських перевезень США. У флоті цього підрозділу є й інші судна, які збудували на межами американської території. Але Forbes зауважує, що цей корабель — єдиний збудований в колишньому СРСР.

В Америці він отримав ім’я капрала Роя Віта, який був нагороджений медаллю за відвагу під час війни у В’єтнамі. 11 серпня 1967 року Віт і двоє інших морських піхотинців охороняли будівельну команду ВМС США у в’єтнамський провінції Куангнам. Віт випадково активував так звану «стрибучу міну». Вона злітає в повітря, перш ніж вибухнути й вкрити великий радіус смертоносною шрапнеллю. Він швидко зрозумів, що відбувається. Він встиг попередити інших піхотинців й накрив міну своїм тілом. За самопожертву його посмертно нагородили медаллю за відвагу.

Як повідомляла група «ІС», адмірал ВМС США заявив про загрозу російських субмарин в Середземному морі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В ООН предупредили о следующей пандемии, против которой нет вакцины

Если страны не примут срочных мер по управлению водными и земельными ресурсами и борьбе с чрезвычайной ситуацией с климатом,...