Завербований спецслужбами Білорусі українець здався правоохоронцям: подробиці

-

Читайте также

Незаконний призов у Криму: правозахисник назвала масштаби воєнного злочину РФ

Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник розповіла про масштаби воєнного злочину, який вчиняє РФ на території окупованого Криму, йдеться...

Коронавирус в Крыму: жители раскритиковали «власть» за бездействие

Заболеваемость коронавирусной инфекцией в Крыму стабильно растет. Крымчане в соцсетях уличают российскую власть в отсутствии логики и обвиняют чиновников...

Завод «Укроборонпрому» отримав замовлення від Міноборони на будівництво плавучого причалу

У п'ятницю, 16 жовтня, Херсонський державний суднобудівельний завод «Палада», який є частиною державного концерну «Укроборонпром», підписав контракт з Міністерством...

Волинянин, якого білоруси найняли для шпигунства за прикордонниками Луцького прикордонного загону, сам здався правоохоронцям і розповів про свій зв’язок з іноземною спецслужбою. Про це йдеться в ухвалі Луцького міськрайонного суду Волинської області, пише «Волинь.Post».

Обвинуваченим у шпигунстві проти своєї країни виявився волинянин, уродженець села Самари. Чоловік – раніше не судимий, однак лишився без роботи, розлучився із дружиною, а на його утриманні перебуває неповнолітня дитина, тож, коли запропонували «хлібну» роботу за кордоном – погодився.

Чоловікові потрібно було «зливати» білорусам конфіденційну інформацію про особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону та систему охорони державного кордону України на ділянці в межах Ратнівського району Волинської області.

Таку співпрацю із сусідами волинянин розпочав ще у лютому-березні 2019 року, перебуваючи в місті Брест Брестської області.

Обвинувачений навіть підписав відповідні документи і надав письмову згоду працівнику відділу Комітету Державної Безпеки Республіки Білорусь на конфіденційне співробітництво з ним. За кожне виконане завдання йому обіцяли грошову винагороду.

Зауважимо, що шпигунство – злочин, який класифікують, як державну зраду, що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Так, у ході слідства виявилося, що 9 березня 2019 року обвинувачений отримав смс із першим завданням від працівника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь.

Чоловіку потрібно було зібрати і передати іноземцю відомості про особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону. Документи він мав принести на особисту зустріч.

Однак волинянин все ж вирішив добровільно здатися і розповісти про угоду українським правоохоронцям, адже, як відомо, документи, які просив його принести білорус, становлять державну таємницю, отже розголошення будь-якої конфіденційної інформації особового складу може завдати шкоди обороноздатності України.

В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого подав письмове клопотання про звільнення свого клієнта від кримінальної відповідальності на тій підставі, що він так і не виконав завдання і добровільно здався. Суд клопотання задовольнив і звільнив чоловіка від «криміналу».

Як повідомляла група «ІС», ФСБ РФ намагалася завербувати мешканця Чернігівщини для шпигунської діяльності у прикордонні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Житель Калмыкии показал последствия массовой гибели рыбы в местном водохранилище. ВИДЕО

Один из жителей Калмыкии разместил в соцсетях видео, на котором видно, что берег Аршань-Зельменского водохранилища усеян мертвой рыбой.           Переглянути цей...

Карабахский конфликт: итоги дня 18 октября

Объявленное гуманитарное перемирие в Нагорном Карабахе продержалось, так же как и предыдущее, считанные часы, или даже минуты. Ведь сообщения о применении стрелкового по линии...

Коронавирус в Крыму: прирост новых случаев перевалил за 200 в сутки

В аннексированном Россией Крыму ухудшается ситуация с коронавирусом - с 16 октября, на полуострове ежедневно подтверждают более 200 новых случаев заражений, свидетельствуют мониторинговые данные...