Засуджені масово пишуть звернення аби їх перевели з тюрем ОРДЛО

-

Читайте также

Щонайменше 762 ув’язнених особи, які були засуджені Україною чи поміщені в СІЗО до 2014 року, написали звернення про переведення їх із непідконтрольної частини Донбасу. Про це йдеться в матеріалі «Кажуть, що ми нікому не потрібні» – історії в’язнів, залишених в ОРДЛО», який опублікувало «Слідство.Інфо».

Інформацію щодо 762 арештантів, які хочуть перейти в тюрми, які підпорядковуються українській владі, редакції надав Офіс Уповноваженого з прав людини Верховної Ради. Утім, охочих може бути значно більше. З’ясовано, що не всі мають можливість звернутися по допомогу – нерідко їхні листи просто не виходять за межі колоній.

Готуючи статтю, журналісти опитали десятки ув’язнених, які утримуються на Луганщині та Донеччині самопроголошеною владою. Вони масово скаржаться на побиття, побори і нестерпні умови утримання. Ці особи стверджують, що не визнають влади «республік». Утім, так звані «ЛНР» та «ДНР» не хочуть видавати засуджених Україною громадян і не допускають у тюрми нікого зі сторонніх спостерігачів чи міжнародних місій.

За підрахунками провідних правозахисних організацій, на початок окупації там опинилося понад 16 тисяч в’язнів — і мова не лише про засуджених, а й про осіб, які перебували в СІЗО без вироків, тобто офіційно були невинуватими. Скільки людей перебуває там зараз, достеменно сказати неможливо. Офіс Уповноваженої такої інформації не має, угруповання надавати ці дані відмовляються.

Немає й точної цифри щодо кількості осіб, яких вдалося повернути. В офісі омбудсменки повідомили лише, що мають дані про переведення, починаючи 2018 року. Це майже 400 осіб. Правозахисники стверджують, що до того часу на підконтрольну офіційному Києву територію завезли близько трьох сотень людей.

Більшість засуджених, яких опитали, кажуть, що по той бік їм твердять, начебто Україна відмовляється їх вносити в списки. Арештантів переконують, що українська влада ними не цікавиться і повертати не збирається. Деякі із ув’язнених людей, кажуть засуджені, не дочекавшись повернення під контроль держави, померли в тюрмах.

Як повідомляла група «ІС», в ЄС вимагають розслідування катування в тюрмах ОРДЛО.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Доба в ООС: окупанти п’ятнадцять разів відкривали вогонь по ЗСУ

Протягом минулої доби, 16 травня, в районі проведення операції Об'єднаних сил, збройні формування Російської Федерації 15 разів порушували режим...