Захоплення літака Ryanair у Білорусі має всі ознаки операції спецслужб РФ: заява РНБО

-

Читайте также

Захоплення літака Ryanair в Білорусі має всі ознаки того, що операцію проводили спецслужби Російської Федерацію. Про це заявив секретар Ради національної безпеки на оборони України Олексій Данілов.

Про це він заявив під час засідання радників з питань нацбезпеки й зовнішньої політики президентів Литви, Латвії, Естонії та Польщі у Вільнюсі, передає прес-служба Радбезу.

Зокрема, Данілов під час зустрічі з головним радником президента Литви Даріусом Кулєшюсом обговорив загострення ситуації на кордоні України та Білорусі напередодні спільних військово-штабних навчань РФ та Білорусі «Запад-2021», а також нещодавнього захоплення літака Ryanair у Мінську. Данілов висловив переконання, що останнім часом ситуація в регіоні значно загострилася.

«Події в Білорусі стали викликом не лише для Європи, але й для всього світу», — сказав Данілов. І додав, що захоплення літака Ryanair у Білорусі «має всі ознаки операції російських спецслужб».

«Вони здійснюють постійні провокації, і якщо цього не помічати, вони будуть рухатися далі», — додав він.

Даріус Кулєшюс своєю чергою зазначив, що оцінка Литвою безпекової ситуації в регіоні «збігається з позицією української сторони». На його думку, Росія продовжує демонструвати силу, а Білорусь стає для РФ своєрідним полігоном.

Україна з 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям і літакам заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Республіки Білорусь.

Це була відповідь на черговий тиск режиму Лукашенка на білоруську опозицію. 23 травня в аеропорту «Мінськ» примусово посадили пасажирський літак Ryanair, для цього Лукашенко підняв у небо винищувач МіГ-29.

З салону повітряного судна вивели двох пасажирів – журналіста й співзасновника незалежного Telegram-каналу Романа Протасевича та його дівчину – росіянку Софію Сапегу. Обох арештували.  

Країни Європи засудили черговий крок Лукашенка, спрямований на витіснення своїх опонентів, а низка авіакомпаній домовилась здійснювати рейси в обхід Білорусі.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, режим Лукашенка перетворює Білорусь на кримінальну зону за зразком «ЛДНР».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Евросоюз создает передовую систему защищенной связи: что известно

Страны-члены Евросоюза присоединились к Декларации EuroQCI, которая предполагает участие в развитии новой квантовой коммуникационной системы, она должна заработать уже...