За кем в Украине шпионит российская AxxonSoft?

-

Читайте также

Антиросійські санкції, які були введені в травні 2017 указом Президента Петра Порошенка обмежили використання на території України продуктів російських IT-компаній.

Але російській бізнес не бажає йти з України. Для виконання завдання забезпечення російських інтересів в Україні останнім часом активно застосовується тактика приховування російського походження таких структур. Про це пише видання Нyser.

Зокрема, компанія AxxonSoft, зареєстрована у Києві (ТОВ «Акксон софт») та позиціонує себе як звичайний український розробник програмного забезпечення для систем безпеки і відеоспостереження. Про це свідчить і офіційний сайт компанії. Компанія має більше 30 офісів в Україні та за кордоном і більш ніж 2500 компаній-партнерів інсталяторів та інтеграторів систем безпеки та відеоспостереження. Як стверджується, AxxonSoft співпрацює з провідними українськими та світовими виробниками обладнання для систем безпеки, розроблена компанією багатофункціональна програмна платформа «Інтелект» лежить в основі проектів «Безпечне місто», впроваджених більше ніж в 100 містах України та за кордоном.

«Акксон Софт» було встановлено численні високоточні засоби відеоспостереження в багатьох містах України, зокрема 800 відеокамер у Донецьку, 105 камер у Києві,  Бердянську, Запоріжжі і т.д., у адміністративних режимних будівлях українських міністерств і відомств, на об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури України (Южно-Української АЕС, Придніпровської залізниці, залізничних вокзалах Донецька, Слов’янська, морських портах Маріуполя, Бердянська, Южного, Ільїчивська, аеропорту «Бориспіль»).

На перший погляд, звичайна перспективна українська ІТ-компанія в такому динамічному секторі ринку як сектор програмного забезпечення для інтелектуальних систем безпеки і відеоспостереження. Але, при більш ретельному вивченні, виявляються шокуючі несподіванки — програмне забезпечення компанії знаходиться у переліку російських продуктів. Більш того, як свідчить єдиний реєстр російських програм для ЕВМ і бази даних Мінкомзв’язку Росії  «Программное обеспечение собственной разработки» пройшло державну реєстрацію Мінкомзв’язку Росії від 18.04.2016р. за №476.  А правовласником програмного продукту вказана російська комерційна організація ООО «Ай ти ви групп» (центральний офіс знаходиться в м. Москва), що займається розміщенням і обслуговуванням комплексної автоматизованої системи «Безпечне місто», яка не може працювати без погодження з ФСБ РФ. Такі системи наразі впроваджені в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, в тому числі і в метрополітенах та об’єктах залізниці.  Саме російська ООО «Ай ти ви групп» в 2012 році перетворитися в українську AxxonSoft.

Крім того, ТОВ «Ай Ті Ві групп» входить до російської «материнської»  компанії ITV Axxon. Таким чином, ТОВ «Акксон Софт» фактично є дочірньою структурою російської  ITV Axxon.

Взагалі, всі російські коріння AxxonSoft дуже ретельно приховуються, а історія компанії підчищається, особливо після «революції гідності». На офіційному сайті  AxxonSoft про російське походження компанії навіть не згадується. А посилання на сайт виробника, вказане у російському реєстрі  при вході з України автоматично перенаправляє користувача на україномовний сайт http://www.axxonsoft.com/ua/. Перший засновник ТОВ «Акксон софт», громадянин Російської Федерації Мурзін О.В. був раптово замінений 24.08.2012р., коли директором був призначений  Курінний Олександр Васильович, помічник одного з народних депутатів, який і раніше використовував свій статус для просунення своїх вузькокорпоративних інтересів. Курінний виявився засновником цілої мережі подібних сумнівних утворень. Крім ТОВ «Акксон софт» за адресою м. Київ, вул. Львівська, 22-А, офіс 145, на Курінного зареєстровано ТОВ «Акксон софт» (за адресою м. Київ, вул. Тургенєвська, будинок 15),  ТОВ «АкссонСофт» (м. Київ, вул. Львівська, 22-А, офіс 145), ТОВ «ПАНАФАРБ» (Дніпропетровська обл., м. Кам’янське, Заводський р-н, вул. Залізнична, буд. 60), ПП «Форт» (м. Київ, Святошинський р-н, б-р. Кольцова, буд. 22, кв. 140), ТОВ «Акссон дістрібюшн» (м. Київ, Святошинський р-н, вул. Львівська, буд. 22-А, офіс 145), ТОВ «Смарт роуд» (м. Київ, Печерський р-н, вул. Євгена Коновальця, буд. 36 Д, офіс № 58), ТОВ  «Інджой бізнес» (м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Маршала Рибалка, буд. 11-Б, офіс 8).

Про причетність AxxonSoft до російських спецслужб ще доведеться довести компетентним органам. Про таку вірогідність свідчить ретельність, з якою компанія “стирає” свою справжню історію створення та технічні можливості шпіонажу на користь Росії. Але заборонити  розміщення засобів відеоспостереження AxxonSoft на території України, в тому числі в державних, адміністративних, режимних будівлях треба вже зараз.

Тим більше, AxxonSoft вже потрапляла в поле зору активної частини суспільства. Ще в 2015 році «Акксон Софт» стала героєм скандальної історії у місті Дніпро. Громадськість в особі представників Антикорупційної правозахисної Ради обурилася з приводу спроб впровадження на ринок технологій Дніпра великої російської компанії, діяльність якої може бути спрямована на шпіонаж шляхом розміщення засобів відеоспостереження на території України, в тому числі в державних, адміністративних, режимних будівлях і подальшу передачу інформації до ФСБ РФ. Тоді весь пакет документів з цього питання було передано представниками Антикорупційної правозахисної ради до правоохоронних органів.

 

А в березні 2018 р. у Білій Церкві представники Національного корпусу звинуватили мера Геннадія Дикого у співпраці з російськими спецслужбами. Справа стосувалась питання національної безпеки країни. Як встановили активісти, в рамках реалізації проекту «Безпечне місто» між Білоцерківською міською радою в особі мера і ТОВ «Акксон софт» був укладений відповідний договір на впровадження систем безпеки і відеоспостереження. Як виявилося, програмне забезпечення для відеокамер мало російське походження, а в зону відеоспостереження попадали  акож розташовані у Білій Церкві військові об’єкти. Головною вимогою Національного корпусу до Геннадія Дикого стала відмова від співпраці з компанією «Акксон софт».

Виникає природне запитання — коли вже держава зверне увагу на діяльність в Україні таких російських «перевертнів”?

загрузка...

Свежее

На выборах в России выдвинули кандидатом воевавшего в Украине неонациста. ФОТО

На выборах в Орловской области РФ одна из российских партий выдвинула своим кандидатом идейного неонациста Антона Раевского. Об этом...