В Україні завершились українсько-американські навчання Sea Breeze 2019.

Це наймасштабніші навчання даної серії. Адже у них взяли участь кораблі і підрозділи України, Сполучених Штатів, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції. Загальна чисельність особового складу — понад 3 тисячі людей. Було задіяно 33 кораблі та 27 літальних апаратів. Як і минулого року, навчання відбулися в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей, зазначається у публікації в Facebook Sea Breeze exercise.

Загалом під час навчання корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори налітали більше 300 годин, морські піхотинці виконали понад три сотні стрибків із парашутом, близько 300 годин під водою провели дайвери.

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко подякував всім учасникам навчання за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

«Я вдячний за вашу підтримку і солідарність. Знаю, що уряди ваших країн, роблять все можливе, аби наші військовополонені моряки якомога швидше повернулися додому. І це все наша спільна робота», — сказав адмірал Ігор Воронченко.

У свою чергу керівник навчання від української сторони перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа наголосив, що цьогорічні маневри відрізнялися від усіх попередніх рівнем складності, який значно зріс. Також він зазначив, що за учасниками навчань пильно спостерігали представники Чорноморського флоту Росії. Але це аж ніяк не вплинуло на виконання завдань.

«Вчора під час фотексу ми з моїм американським колегою спостерігали в морі кораблі – Північної Америки та Європи. Всі вони йшли в одному строю, виконували спільні завдання і діяли в повній взаємосумісності. Разом йшли кораблі майже всіх країн Чорного моря. Лише одна країна стояла десь поодаль – кораблі Чорноморського флоту РФ протягом навчань пильно спостерігали за нашими діями. Це дає нам змогу зрозуміти, хто на якому боці: хто з боку цивілізованого світу, а хто прагне знищення та нівелювання морського права. Проте я впевнений – разом ми робимо дуже велику справу і тому перемога буде за нами», — сказав контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

У сюжеті телеканалу 1+1 зазначається, що під час навчань не обійшлося без провокацій. Росія несподівано закрила ділянку у нейтральних водах, де були заплановані тренування. А під кінець маневрів у Чорному морі корабель російського військового флоту без попереджень увійшов в район стрільб.

Багатонаціональні військові навчання Sea Breeze 2019, які проводяться на морі, на суші, в повітрі і під водою, почалися 1 липня. У них брали участь військовослужбовці Військово-морських сил різних країн світу. Щорічні багатонаціональні військові навчання Sea Breeze проводяться з 1997 року. Організаторами виступають Україна та США.