Як розвідники «Азову» тренують навички виживання під водою

-

Читайте также

В Нацполіції розповіли про кількість адмінпорушень на Донбасі: опубліковано дані

Минулої доби, 13 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 93 адміністративних правопорушення. Про це йдеться у...

Ситуація в зоні ООС: поблизу Мар’їнки окупанти обстріляли ЗСУ з гранатометів

Протягом минулої доби, 13 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 6 порушень режиму припинення вогню. Всі...

Как увольнение крымского «министра-коммунальщика» напоминает о роли ФСБ в грабеже полуострова

Так называемый «глава Крыма» Сергей Аксенов попыткой уйти от ответственности за коллапс с водой и провалы в коммунальной сфере...

Спеціальність «водолазна розвідка» з’явилась у «Азові» порівняно нещодавно та її поява зумовлена потребою у фахівцях «вузького профілю» для виконання спеціальних завдань з підводної розвідки: здобуття розвідувальних даних, диверсії, розмінування вибухонебезпечних предметів, пошук тощо, інформує прес-служба полку спецпризначення.

Водолазну підготовку проходять бійці взводів розвідки першого та другого батальйонів полку. Тренування для розвідників проводять досвідчені водолази з самого «Азову», Національної гвардії та інших підрозділів.

За словами водолаза із позивним «Торнадо», першочергове завдання у підготовці водолаза — подолати психологічний бар’єр води як «агресивного середовища», щоб уникнути паніки.

Далі водолази відпрацьовують правильну постановку дихання, адже якщо людина починає панікувати, запас повітря, розрахований на півтори години, «випаровується» за 40 хвилин. Важливо повністю контролювати цей процес, володіти техніками вдихів і видихів.

«Вчимося збирати та перевіряти спорядження, здійснювати реанімаційні заходи, якщо водолаз постраждав», — розповів водолаз-бойовий офіцер.

Після успішного подолання початкового етапу підготовки бійці «Азову», які вже мають практику та певні навички, складають іспит та приступають до складніших викликів: проходять перешкоди під водою у повному спорядженні та стрес-тести.

Стресостійкість – одна з найважливіших рис, якими повинен володіти водолаз-розвідник, адже від поведінки фахівця у небезпечній ситуації залежить не лише виконання завдання, а й першою чергою його життя.

Під час перебування на глибині противник може перекрити повітря, вирвати дихальний апарат чи зірвати маску. За таких обставин водолаз повинен не впадати у паніку, спокійно перевірити спорядження, виявити проблему і поновити доступ повітря, відбитися від умовного ворога.

Під час тренувань водолазам зав’язують очі, аби імітувати обмежену видимість у замуленій водоймі чи за темної пори доби, зв’язують руки та ноги, ускладнюючи вільне пересування під водою.

До стрес-тестів також можна віднести тривале перебування у холодній чи навпаки дуже теплій воді: розвідники навчаються поступово звикати до переохолодження та перегріву, виявляти ознаки та контролювати фізіологічні реакції на температуру води.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, ВМС ЗСУ почали використовувати німецькі гідроакустичні станції, які виявляють ворожих водолазів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19: дані української розвідки

Cлужба Зовнішньої розвідки України підготувала огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню пандемії коронавірусу, які запроваджені у світі. Скажімо,...