Як повідомляла група «Інформаційний спротив», днями РФ опублікувала оригінали історичного документу – пакту Молотова-Ріббентропа.

Зрозуміло, що оригінали пакту спливли не просто так, зазначив координатор ІС Дмитро Тимчук.

«Здавалося б, у чому тут логіка російського режиму, адже в черговий раз вони самі актуалізують вкрай невигідне для них питання? Адже, як відомо 23 серпня — дата підписання пакту Молотова-Ріббентропа, і, згідно з рішенням Європейського парламенту, з 2009 року це — День пам’яті жертв сталінізму і нацизму. В даному випадку розрахунок Москви полягає в наступному. Як відомо, в 1991 році Радянський Союз розпався, і були утворені 15 незалежних держав. При цьому території 6 з них, — а саме, України, Білорусі, Молдови, Латвії, Литви та Естонії — були свого часу предметом таємних домовленостей щодо розмежування сфер впливу в Європі між СРСР і Третім Рейхом. Особливий інтерес тут представляють Україна, Білорусь і Молдова — як відомо, країни Балтії до 1939 р. були з часу утворення СРСР незалежними країнами, і були поглинені СРСР поза їхньою волею, в той же час Україна (тоді УРСР) і Білорусь (тоді БССР) істотно збільшили свої території шляхом включення до свого складу населених українцями і білорусами земель Другої польського держави, яка перестала існувати після початку Другої світової війни. Щодо Молдови, як пам’ятаємо, в 1940 р саме за рішенням Москви на відібраній у Румунії території Бессарабії така республіка, власне, і була створена», — зазначив Тимчук.

«Сучасна путінська Росія не має відношення до територій, які були позначені в таємному протоколі до пакту, а значить особливо нічого не втрачає від його публікації. У той же час територіальна цілісність України, Білорусі та Молдови тепер ставиться під питання», — впевнений експерт.

Раніше повідомлялося про те, що Росія планує контролювати ОРДЛО за рахунок бюджета України.