Як Франція допомагає РФ привласнювати українську історичну спадщину: пояснення експерта

-

Читайте также

Французька влада поводиться нерозбірливо, підіграючи Російській Федерації у її спробах привласнити історичну спадщину України. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє український громадський діяч та фахівець з музейної справи Олексій Копитько.

За його словами, 17 вересня в Музеях Московського Кремля відкрилася масштабна виставка «Франція і Росія: 10 століть разом», яка триватиме до 9 січня 2022 року. Її організували у так званий «Перехресний Рік міжрегіональної (децентралізованої) співпраці Росії та Франції».

При цьому, за словами експерта, і організатори виставки з російської сторони, і російська пропаганда роблять акцент на тому, що першим актом російсько-французьких відносин є династичний шлюб княжни Анни Ярославни та французького короля Генріха I.

Національна бібліотека Франції навіть надала на виставку грамоту 1063 року із кириличним написом, імовірно, автографом Анни Ярославни. Також на виставці представлено «Реймське Євангеліє», яке також пов’язують з ім’ям Анни Ярославни.

«Що це за княжна така і яким боком вона до Москви – не повідомляється. Бо це наріжний камінь російсько-французької дружби. Якщо цей «камінь» вилучити, то зазначена дружба коротшає років так на 550 і повинна відраховуватися з початку 17 століття. У 1615 р відбулося перше московське посольство до Франції. Ну, а потім вже пустував Петро I», – пояснює Олексій Копитько.

«Спроби далеких родичів поцупити нашу княжну – не новина. Розчулює хронічна нерозбірливість французької сторони», – зазначає він.

Тому, на думку Олексія Копитька, нещодавня втрата Францією контракту на $56 млрд на постачання дванадцяти підводних човнів Австралії, є кармою та справедливим наслідком нерозбірливості Франції.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, Франція розробляє власну керовану ракету MAST-F замість американських аналогів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Васильківська бригада тактичної авіації успішно завершила навчання на Київщині: опубліковані фото

У Васильківській бригаді тактичної авіації повітряного командування «Центр» завершилось командно-штабне навчання під керівництвом командувача повітряного з’єднання генерал-лейтенанта Анатолія Кривоножка....