Втрати артилерії ЗСУ під час АТО в 2014-2016 роках: вперше оприлюднена офіційна статистика

-

Читайте также

На борту МКС произошла утечка воздуха из российского модуля: что известно

Из модуля "Звезда" Российской Федерации на борту Международной космической станции произошла утечка воздуха. Об этом заявил исполнительный директор по...

Месяц, чтобы добраться до онколога: жители аннексированного Крыма жалуются на медицину

Ситуация с оказанием медицинской помощи в аннексированном Россией Крыму видится местным жителям крайне удручающей. Этой теме посвящен пост пользователя Twitter...

Дебаты кандидатов в президенты США: о чем говорили Байден и Трамп

В США состоялись дебаты кандидатов в президенты Дональда Трампа и Джозефа Байдена. О темах, на которые дискутировали кандидаты от...

За даними Міністерства оборони України, які отримала агенція Defense Express, у період найбільш запеклих боїв протягом 2014 — друга половина 2016 року від вогню противника було пошкоджено 1278 одиниць ракетно-артилерійського озброєння (артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, міномети). З них знищених — 201 одиниця.

Найбільш потужні втрати були понесені у артилерійських системах (гармати, гаубиці і тд): пошкоджено 708 одиниць, знищено — 92. По минометах: 379 — пошкоджених, 85 — втрачених. Реактивних систем за весь час активних бойових дій було пошкоджено 191 одиниця, втрачено 24 одиниці.

Як і у випадку з бронетехнікою, найбільші втрати Збройні Сили України понесли під час 2014 року. З цей рік вогневого ураження зазнали 828 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, з них було втрачено 152 одиниці.

Такі втрати обумовлені характером бойових дій 2014 року, коли українська армія протистояла регулярним підрозділам армії Росії. В цих боях артилерія стала одним з основних вогневих засобів, що зумовило велику кількість епізодів контр-батарейної боротьби.

На превеликий жаль загальна слаба виучка підрозділів, відсутність контрбатарейних радарів, сучасних засобів коригування вогню та десятки інших наслідків цілеспрямованого руйнування української армії перед початком російської агресії зумовило не тільки значні втрати у артилерії, але і критичне співвідношення втрачених до пошкоджених.     

У 2014 році від вогню противника було пошкоджено 428 одиниць артилерійських систем, 271 міномет та 129 РСЗВ. З них вважаються втраченими: 72 одиниці артилерійських систем, 58 мінометів та 16 РСЗВ.

Водночас бойовий досвід 2014 року, значне підвищення ефективності управління, планування та координації підрозділів, а також поступове відведення артилерії від лінії зіткнення восени 2015 року, дозволили якісно зменшити втрати у артилерії.

За цей рік, включно з боями у Дебальцево, від ворожого вогню було пошкоджено 404 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, з них було знищено 47 одиниць.

Також було досягнуте різке зниження співвідношення пошкоджених та знищених артилерійських систем. Так у 2015 році було пошкоджено 250 одиниць артилерійських систем, з них знищено лише 13. Тобто у 2015 році на 19 пошкоджених приходиться лише 1 втрачена артилерійська система, в той час, коли у 2014 році таке співвідношення становило 5 до 1.

Водночас втрати у минометах склали 97 пошкоджених, з них 26 втрачених, а у РСЗВ — 57 пошкоджених, з них 8 втрачених.

У свою чергу перша половина 2016 року характеризується різким зменшенням втрат, що пов’язано із відведенням артилерії калібром понад 100 мм від передових позицій та її застосування лише у відповідь на дії противника. А також загальною зміною характеру війни.

За першу половину 2016 року було пошкоджено 46 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, а знищено лише 2. Мова йде про пошкодження 30 артилерійських систем, 5 РСЗВ та 11 мінометів. Втрачено було ж лише 1 артилерійську систему та 1 міномет.

Важливе пояснення

Пошкодженою бойовою одиницею вважається та, яка отримала вогневе ураження, але це пошкодження усувається під час ремонту. Знищеною ж вважається та одиниця, яка отримала пошкодження, після якого відремонтувати її неможливо. Важливо розуміти, що пошкодження або знищення певної одиниці  не означає автоматичне знищення або поранення її екіпажу.

загрузка...

Свежее

Боевики «ЛНР» начинают штрафовать за отсутствие «номеров» псевдореспублики на машинах

Группировка «ЛНР» объявила о начале операции под условным названием «Документ», которая предполагает ввод штрафов за отсутствие местной «регистрации» у...

Справи Майдану: громадянин, який брав участь у викраденні протестувальників, отримав вирок

Київським апеляційним судом задоволено апеляційну скаргу прокурора Офісу Генерального прокурора, скасовано вирок суду першої інстанції та засуджено громадянина, який у січні 2014 року брав...

До кінця року ЗСУ отримають найбільшу за останні роки кількість озброєнь та нової техніки

До кінця поточного року Збройні Сили України отримають найбільшу кількість озброєнь та нової техніки у порівнянні з попередніми роками. Й попри запізнілий старт з...