Водна криза в Криму: до чого призведе пересихання водосховищ

-

Читайте также

В США приступили к летным испытаниям подвесной прицельной системы Legion Pod. ФОТО

Компания General Atomics начала летные испытания подвесной прицельной системы Legion Pod на беспилотном летательном аппарате Avenger. Представители General Atomics сообщили...

В Китае применяют беспитлотник с тепловизором для аэромониторинга животных. ФОТО и ВИДЕО

Китайская научно-исследовательская команда впервые использовала беспилотник, оснащенный системой тепловидения с диапазоном дальней области инфракрасного спектра, для осуществления аэромониторинга диких...

В Баку строят музей Победы над Арменией. ФОТО и ВИДЕО

В Баку приступили к строительству Мемориального комплекса Отечественной войны и Музея Победы, сообщает азербайджанский интернет-ресурс Trend.az. Как сообщается, комплекс и...

Голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков розповів про причини кризи водопостачання в окупованому Криму та її наслідки для півострова та всієї території України. Про це повідомляє «Суспільне».

На думку Олександра Чистякова, криза водопостачання в Криму значною мірою зумовлена впливом глобального потепління, яке, втім, зачіпає не лише півострів, але й «материкову» територію України.

«Останні чотири роки характеризуються маловоддям через зміни клімату та глобальне потепління. І тому наповненість рік минулого року складала всього лиш 70%, що мало миттєвий ефект на побутовому водопостачанні. Безсніжна зима, зменшення кількості опадів та зростання середньорічної температури – все це дало свої результати. Особливо враховуючи те, що територія України знаходиться у географічній зоні, яка максимально страждає від глобального потепління» – наголосив експерт.

Дослідник підкреслив, що, попри значну роль Дніпровського каналу у постачанні прісної води до Криму до окупації, побутове водопостачання йшло з інших джерел. І їх вичерпання є маркером критичної ситуації на півострові.

«Більшість прісної води Криму надходило на півострів з Дніпровського каналу. Але не варто забувати, що 70% цієї води йшло на потреби сільського господарства. Забезпечення населення питною водою йшло з водосховищ, побудованих ще радянською владою. Пересихання цих водосховищ – справжня катастрофа», – пояснив Чистяков.

Олександр Чистяков наголосив, проблеми з прісною водою не обмежуються Кримом. На решті території України також вистачає проблем.

«Глобальне потепління зачепило не лише Крим. За минулий рік в Україні зникло понад дві тисячі джерел прісної води. А в цілому за роки незалежності в Україн зникло понад десять тисяч малих рік. На екологічній карті Європи Україна вже вважається маловодною країною. Тому, якщо не вживати дій, нас чекає дуже похмура перспектива.», – заявив еколог.

На думку Олександра Чистякова, спосіб, яким наразі намагаються розв’язувати проблему води у Криму, може призвести до ще гірших наслідків.

«Незаповненість водосховищ є дуже серйозною проблемою. Окупаційна влада наразі намагається розв’язувати цю проблему артезіанськими свердловинами, але не варто забувати, що вода – це вичерпний ресурс. А тому на місці виснажених свердловин утворюватимуться пустоти, які можуть призвести до обвалів або навіть заповнитися солоною водою. А це, своєю чергою, призведе до засолення ґрунтів і колосальної екологічної катастрофи», – підкреслив експерт.

Втім, кількість засобів, якими окупаційна влада Криму може розв’язувати проблему нестачі прісної води, є обмеженою.

«Найочевидніший варіант – це відновлення водопостачання Дніпровським каналом. Але тут вступають в дію політичні чинники. Прокладення водогону з Краснодарського краю – це «космічний» проєкт, а будівництво опріснювальних потужностей є дуже дорогим. Тож залишається переймати досвід інших країн, на зразок Ізраїлю, раціоналізувати використання води, змінювати архітектурні підходи, що дозволить збирати всю дощову воду, та, як то кажуть, «уповати на погоду», – розповів Чистяков.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше на південному узбережжі Криму пересохли більшість селевих річок.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В США приступили к летным испытаниям подвесной прицельной системы Legion Pod. ФОТО

Компания General Atomics начала летные испытания подвесной прицельной системы Legion Pod на беспилотном летательном аппарате Avenger. Представители General Atomics сообщили...