Внаслідок війни 685 дітей залишилися без батьківського піклування

-

Читайте также

В Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії 685 дітей залишилися без батьківського піклування і набули статусу дітей-сиріт.

Про це повідомила радниця-уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук в інтерв’ю Укрінформу.

Вона зазначила, що загалом в Україні понад 68 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому вона пояснила, що за час від початку повномасштабного вторгнення станом на 1 вересня була 3781 дитина, яка залишилася без батьківського піклування, із них 685 дітей набули такого статусу внаслідок саме обставин воєнного стану.

Водночас Герасимчук підкреслила, що зараз досить велика частина територій є тимчасово захопленими, тому важко сказати точні дані щодо дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Радниця поінформувала, що уряд розширив перелік підстав надання дітям статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, врахувавши випадки, коли батьки не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин перебування на територіях, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій чи в тимчасовій окупації, оточенні, або коли батьки перебувають у розшуку як зниклі безвісти, є військовополоненими, взяті у заручники російськими органами влади, окупаційними адміністраціями чи збройними формуваннями.

Герасимчук наголосила, що такі діти не підлягають усиновленню, але влаштовуються в сімейні форми виховання та підтримуються державою.

Група ІС повідомляла про те, що росіяни утримують в рф в якості заручників дітей з Харківщини.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

У Херсоні відновили станцію, яка забезпечить водопостачання в більшість будинків

У Херсоні відновили роботу насосної станції, завдяки якій можна буде забезпечити водопостачання в 70% будинків у місті. Про це у...