Вмешательство Комитета ВР вдвое снизило цены на мазут, который покупает Минобороны. ДОКУМЕНТ

-

Читайте также

Турция готова к вытеснению войск Асада из Идлиба: что известно

В Турции заявили о том, что турецкие войска в Сирии завершили подготовку к военной операции в Идлибе. Об этом сказал...

О фальсификации истории и манипуляциях историческими фактами, как о методе информационной войны РФ

Введение Кремль учитывает все особенности стран, народов или этнических, религиозных групп, на которые пытается повлиять в информационном пространстве, применяя при...

Facebook ввел запрет на рекламу способов исцеления от коронавируса

Компания Facebook решительно настроена бороться с нагнетанием страха и дезинформацией о китайском коронавирусе с помощью запрета рекламы, которая обещает...

Секретарь комитета ВР по вопросам нацбезопасности и обороны, нардеп Иван Винник написал в блоге на Цензор.НЕТ о том, как комитет препятствует неэффективному использованию государственных средств. 

«Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (далі — Комітет) в межах наданих законом повноважень продовжує боротися із неефективним використанням бюджетних коштів під час здійснення державних закупівель Міністерством оборони України.

Цього разу увага Комітету була зосереджена на закупівлі мазуту паливного для потреб тилового забезпечення Збройних Сил України. Так, ще 30 липня 2015 року членами Комітету зверталась увага Міністерства оборони України на факти організації та здійснення військовими частинами, які входять до сфери управління Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства, державних закупівель мазуту за необґрунтовано завищеними цінами. Тоді ж до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення під час закупівлі мазуту для потреб відповідних військових частин.

Крім того, аналогічне звернення з доказовими матеріалами було також відправлено до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити результати проведених торгів та вжити заходів задля забезпечення запобігання проявам недобросовісної конкуренції та недопущення неефективного витрачання коштів державного бюджету під час здійснення закупівель. Однак, незважаючи на відповідні звернення та заяви Комітету, Міністерство продовжило закуповувати мазут за завищеними цінами. Так, в той час як за інформацією ДП «Держзовнішінформ» рівень цін на великогуртові партії мазуту паливного М100 по регіонах України — Кіровоградській, Чернігівській та Житомирській області — протягом травня-липня 2015 року у гривнях з ПДВ становив 6 400 грн/т, Міноборони була акцептована пропозиція ТОВ «Військопторг» та 28.07.2015 року підписано договір на поставку мазуту за ціною — 11 580 грн/т. Детальна інформація з приводу протиправних дій відповідних осіб була розповсюджена в ЗМІ та вже висвітлювалась у статті » Минобороны завысило стоимость мазута на 8,5 млн грн«.

Особливе занепокоєння Комітету викликав факт надання письмових вказівок від відомих посадових осіб Міністерства командирам військових частин щодо необхідності укладання договорів про закупівлю за завищеною ціною, а також призначення службових перевірок по відношенню до тих командирів, які відмовились виконувати протиправні накази та не допустили здійснення закупівель за необґрунтовано завищеними цінами, за результатами проведення яких командирів притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Тільки після особистої зустрічі членів Комітету із Міністром оборони та його втручання в ситуацію вдалося зруйнувати ганебну «схему» закупівлі пального через посередників за цінами вдвічі вищими від ринкових. Важливе значення в цьому контексті має той факт, що цінові пропозиції учасників останньої процедури закупівлі мазуту, проведеної в жовтні 2015 року, коливались в ринкових межах (від 6466 — 6700 грн./т, інформація: лот 1лот 2лот 3лот 4лот 5). Це є яскравим доказом ефективності боротьби Комітету із сумнівними «схемами» закупівель у Міністерстві під час тилового забезпечення армії.

На жаль, результати роботи Комітету за неповний рік дають підстави зробити висновок про те, що чи не кожна процедура державної закупівлі в Міністерстві оборони, з числа тих що стали предметом дослідження Комітету, містить ознаки неефективного витрачання коштів державного бюджету України.

Комітет і надалі буде пильно стежити за проведенням процедур державних закупівель Міністерством оборони України та контролюватиме витрачання коштів, виділених на забезпечення обороноздатності нашої держави».

 

Свежее

Религиозные преследования в РФ: за год у Свидетелей Иеговы прошло 489 обысков

Свобода деятельности религиозных организаций в РФ – миф. Наиболее преследуемой организацией остаются Свидетели Иеговы. Об этом сообщает «Радио Свобода». Кроме обысков,...

СБУ викрила ботоферми, які поширювали фейкові повідомлення в соцмережах. ВІДЕО

СБУ припинила у Запоріжжі діяльність потужного конвертаційного центру, який виводив кошти, у тому числі державних підприємств та три ботоферми, пов’язані з ним. Про це повідомляє...

Угроза бюджету РФ: мировые цены на нефть упали ниже «критической точки»

Мировой рынок нефти продолжает «свободное падение» на фоне стремительного распространения коронавируса за пределами Китая. Это, в свою очередь, создает новые угрозы для российской экономики,...

Это может быть интересно