Візит глави Держдепу США до України: стало відомо про що говоритиме Блінкен

-

Читайте также

Підтримка в сфері безпеки а також поступ в проведенні антикорупційних реформ — такими будуть основні теми обговорень під час візиту Держсекретаря США Ентоні Блінкена до України, запланованого на 5-6 травня, пише «Голос Америки».

Блінкен «підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем тривалої російської агресії. Він також підтримає продовження прогресу інституційних реформ в Україні та подолання корупції, що є ключовим для зміцнення українських демократичних установ, економічного добробуту та євроатлантичного майбутнього», заявили в Держдепартаменті США.

Більш докладно про теми візиту під час брифінгу розповів в.о. помічника заступника держсекретаря США посол Філіп Рікер.

«Ми використовуємо ці зустрічі, щоб наголосити на тих сферах, де ми маємо занепокоєння, а також підкреслити сфери, де ми бачимо прогрес, почути від української сторони про їхні плани і дізнатись, як ми можемо допомогти використовуючи наші програми допомоги, наші поради», — наголосив посол.

Рікер висловив впевненість, що питання безпеки України буде обговорюватись. «Ми надаємо значну безпекову допомогу, — зауважив посол. — Гадаю, Конгрес виділив приблизно 408 млн дол безпекової допомоги Україні в 2021 бюджетному році».

Рікер запевнив, що США продовжують уважно слідкувати за ситуацією на кордоні з Україною, де раніше повідомлялось про нагромадження російських військ.

«Ми дали чітко зрозуміти російському урядові, що вони мають утриматись від ескалації дій і припинити агресію всередині та навколо України а також у Чорному морі, де Москва оголосила про блокування деяких кораблів. Це зводиться до підтвердження підтримки з боку США суверенітету та територіальної цілісності України».

Відповідаючи на питання журналістів під час брифінгу, Рікер прокоментував позицію США щодо вступу України до НАТО.

«Адміністрація Байдена продовжує підтримувати політику відкритих дверей до НАТО для тих, хто прагне бути членами Альянсу, коли вони будуть готові виконати зобов‘язання».

«Ми підтримуємо можливість для таких країн як Україна працювати над досягненням цих стандартів». Рікер нагадав, що Україна щороку затверджує національний план зі співпраці з НАТО, а також НАТО підвищило статус партнерства з Україною. Ці зусилля «стосуються продовження глибоких і всеосяжних реформ в Україні. Те, що зазначено в національному плані, є частиною необхідних реформ задля побудови більш стабільної, демократичної та процвітаиючої України».

Допомога в сфері енергобезпеки Україні є пріоритетом для уряду США, наголосив Рікер.

«Це однозначно буде в порядку денному під час наших зустрічей з президентом Зеленським та іншими посадовцями», зауважив він, окремо наголосивши на питанні газпромівського проекту «Північний потік 2» а також на нещодавній заміні керівництва «Нафтогазу», яке викликало занепокоєння США та країн «Великої сімки».

Як повідомляла група «ІС», Зеленський сподівається на повернення спецпредставника США по Україні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Україні розроблять ударно-розвідувальний безпілотник: що про це відомо

Підприємства авіаційної галузі України за власний кошт розроблять ескізний проєкт оперативно-стратегічного ударно-розвідувального важкого безпілотного авіаційного комплексу (БпАК) з вітчизняним...