Дружина священнослужителя Красноярської митрополії Федора (Ігнатія) Голінченко, якого нещодавно було призначено єпископом РПЦ, поскаржилася на насильство з його боку, постійні побої і загрози вбивства.

Резонансні розповіді Ксенії Голінченко можуть спровокувати грандіозний скандал в масштабах всієї РПЦ через нову посаду її чоловіка. Про це з посиланням на портал «Рідус» повідомляє сайт «Обозреватель».

«Поднять руку на женщину для него норма. Да и ногами избить не побрезгует. И моральные унижения окружающих – тоже норма. Он священник в РПЦ, и его карьера, несмотря на нюансы, идет в гору. Теперь он будет управляющим целой епархии. Я искренне считаю, что таким людям не место в сане и тем более в главенствующей роли. Я против насилия, потому, что пережила это с ним. Я хотела бы, чтобы как можно больше людей знали о том, что насилие имеет место быть в любой среде. И такие люди учат других жить», – поскаржилася жінка в соцмережах.

Подробиці історії свого сімейного життя з чоловіком-тираном вона виклала в петиції на сайті Change.org. З тексту документа випливає, що юридично новообраний єпископ і Ксенія досі перебувають у шлюбі, оскільки необхідний дозвіл на постриг в чернецтво Голінченко отримав від жінки під примусом, а офіційно на розлучення, за її словами, так і не подав.

З біографії священнослужителя на офіційному сайті РПЦ слідує, що в червні йому виповнилося 30 років. Народився Голінченко в станиці Криловської Краснодарського краю в родині робітників, відразу після закінчення середньої школи вступив до Єкатеринодарської духовної семінарії і став служити в церкві іподияконом у архієпископа Майкопського Пантелеймона (Кутового), який зараз є митрополитом Красноярським. Монашество Ігнатій прийняв лише півтора роки тому, в грудні 2017 року, а до цього був одруженим священиком.

9 липня 2019 Священний синод РПЦ обрав Ігнатія єпископом Єнісейським, а 17 липня відбувся його чин наречення у єпископи. За традицією, що склалася, найближчим часом патріарх Кирило або інші архієреї здійснять над ним таїнство архієрейської хіротонії (висвяти), після чого Ігнатій остаточно отримає новий церковний сан.

У своєму слові при нареченні в єпископа Єнісейського і Лесосибірського в присутності патріарха Ігнатій назвав себе «потомственим козаком» і подякував митрополиту Пантелеймону за стрімку церковну кар’єру. В якості найважливіших завдань свого єпископського служіння він назвав роботу з молоддю і підлітками, а також «попечение о коренных малочисленных северных народах Эвенкийского края». Про проблеми зі своєю дружиною він не згадав.

Тим часом, Ксенія свідчить, що майбутній єпископ під час сварок регулярно бив і принижував її, забороняв працювати, і всіляко маніпулював її життям, користуючись матеріальною залежністю жінки і проживанням за кілька тисяч кілометрів від її родичів.

«Бил он не только руками, кулаком. В ход шли так же предметы. Но чаще всего он просто швырял меня по квартире из комнаты в комнату. Мои ноги были в ссадинах и синяках. Когда он бил руками – то выбирал места, где синяков не видно (не лицо, а голова, например. По лицу только пощечинами). К слову, мой вес никогда не превышал 40 кг, а бывший муж весил 92 кг», – розповіла жінка.

Втекти від агресивного чоловіка вона вирішила після декількох особливо сильних побоїв і струсу мозку.

«И он, будучи женатым тираном, избран быть епископом РПЦ. Я считаю, что человек, склонный к абьюзивному поведению, не должен быть в сане, тем более, в сане епископа. Власть дает возможность людям с таким психотипом творить беспредел и не нести за него ответственность. Также я считаю, что рядовые священнослужители не должны терпеть подобное к себе отношение, среди них есть много хороших людей, и определенно они этого не заслужили», – каже Ксенія Голінченко.

За її словами, незважаючи на публікацію її відкритого звернення в інтернеті, священноначалля РПЦ наполегливо ігнорує викладені в ньому факти, зазначає паблік «Духовний Фронт України».