Виповнилося сім років з дня блискавичної операції зі звільнення Торецька: про що варто пам’ятати

-

Читайте также

21 липня 2014 року зведений штурмовий загін української армії звільнив від російських окупантів місто Торецьк (Дзержинськ). Це блискавична операція 33-х бійців Сил спеціальних операцій ЗСУ та 8 воїнів 73-го Морського центру спецпризначення, пише АрміяInform.

У середині квітня 2014 року російські найманці захопили місто Дзержинськ. 15 квітня на засіданні міськради міський голова Володимир Слєпцов привітав так звану народну владу і запросив їх до «співголовування».

«До 20 липня 2014-го українські сили сектора “Б” вийшли на лінію Артемівськ – Костянтинівка. У цей момент основні сили були зосереджені в секторі “А”, де планувалося звільнення Сєвєродонецька й Лисичанська. Щодо сектора “Б” та “С”, то оперативною ціллю було місто Горлівка, де перебувало дуже потужне на той час угруповання бойовиків під командуванням Ігоря Безлера «Бєса».

Між Костянтинівкою і Горлівкою розташоване досить велике за місцевими масштабами місто Дзержинськ. Специфіка полягала в тому, що від Світлодарського водосховища між Горлівкою і Дзержинськом є смуга природних та штучних перешкод, великі газопроводи, залізниці. Таким чином, щоб провести між цими містами бронетехніку, існувало дві дороги, що давали можливості для організації оборони від бойовиків. Одначе місто було у вільному доступі, тому командування, дізнавшись, що там є невеликі сили бойовиків, вирішило мінімальними силами звільнити його», — пояснює експерт Олександр Сурков.

Українські армійці увійшли в місто близько 6-ї ранку й захопили штаб бойовиків. Упродовж восьми годин наші воїни героїчно стримували контратаки 200 озброєних бойовиків, підсилених танками і БМП. Наші втримали оборону. Ворог зазнав великих втрат і, кинувши важку техніку, втік до Горлівки й Донецька.

Ключова роль у звільненні Дзержинська належала 41 воїну — двом зведеним групам частин спецпризначення ЗС України. Зранку перша група, зайшовши в місто в обхід блокпостів бойовиків, зайняла будівлю мерії на центральній площі. Ця споруда стала ключовою точкою, об яку розбилася контратака понад двохсот терористів: упродовж майже шести годин мерію обстрілювали з танків, БМП та ПТУРів, випаливши та зруйнувавши її.

Друга група обійшла місто, «взяла» кілька дозорів російських окупантів та зайняла «зеленку» поблизу мерії, підтримуючи першу та пізніше наводячи удари артилерії та авіації. Потрапивши під важкий вогонь і втративши один з танків, збройні формування РФ змушено відійшли. Зведена група теж полишила палаючу будівлю із полоненими терористами, захопленими в ній.

Тим часом основні сили ЗСУ завершили часткове охоплення міста, змусивши російсько-терористичні підрозділи рятуватися втечею.

Характерно, що ще під час бою «спікери» й «медіа» російських терористів хвалькувато заявляли, що спалили живцем понад сотню «українських вояків». Насправді ж втрати групи, що утримувала будівлю, становили три особи пораненими. Так, зазнав контузії боєць, який в бою підбив танк росіян, дозволивши побратимам утримати позицію. Втім, пізніше він вдало пройшов курс реабілітації. У другій групі всі зазнали легких поранень, один боєць — важкого.

Вже до вечора 21 липня ЗСУ здобули повний контроль над містом та підняли над ним державні прапори. Захоплених у полон терористів передали відповідним органам. Гарнізон терористів зазнав великих втрат і, кинувши важку техніку, втік до Горлівки й Донецька.

21 липня 2014-го від окупантів також визволили і місто Рубіжне на Луганщині. Визволення міста відбувалося в умовах повної бойової взаємодії ЗСУ, Нацгвардії, підрозділів міліції та добровольчих батальйонів. Потужна ударна група сил АТО оточила населений пункт у ніч на 21 липня. Бійці батальйонів «Чернігів», «Айдар» та «Луганськ-1» зайшли в місто, закріпилися на території трубного заводу. Всі операції відбувалися максимально тихо. За кілька годин сили АТО взяли під контроль будівлі міліції й міськради. О 10 годині ранку 21 липня 2014 року повідомили, що Рубіжне повністю звільнено й зачищено від бойовиків, у місті відновлена законна українська влада.

Як повідомляла група ІС, в Очакові на базі Морського центру спецпризначення тривають зйомки документального фільму про звільнення міста Торецьк.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Виповнилося сім років з дня блискавичної операції зі звільнення Торецька: про що варто пам’ятати

21 липня 2014 року зведений штурмовий загін української армії звільнив від російських окупантів місто Торецьк (Дзержинськ). Це блискавична операція...