Вибори в Україні: стало відомо про масштабну спецоперацію Кремля

-

Читайте также

В Нацбанке озвучили данные о переводах заробитчан в 2019 году

За 10 месяцев 2019 года заробитчане перевели из-за рубежа в Украину около 10 млрд. долларов. Об этом сообщил замглавы Нацбанка...

Депутат «Слуги народа» выступила против закона об «особом статусе Донбасса» — подробности

Одна из членов фракции "Слуга народа" в ВРУ выступила категорически против принятия закона о так называемом особом статусе. Речь...

Что полиция изъяла у подозреваемых в убийстве Шеремета. ВИДЕО

Вчера правоохранители объявили, что подозревают в непосредственном убийстве журналиста Павла Шеремета пятерых человек. Это военные, волонтеры, а также медик,...

Напередодні проведення парламентських виборів Росія розгорнула справжню інформаційно-психологічну операцію своїх спецслужб за для дестабілізації ситуації в Україні.

Про це розповів голова партії «Сила і честь», а в минулому очільник військової розвідки України Ігор Смешко в інтерв’ю Укрінформ.

«Під час підготовки до виборів керівництво Росії та підконтрольні йому спецслужби, на відміну від тої практики, що є в Україні, готують інформаційно-психологічну підтримку, яка й відображається в окремих спецопераціях. Це робиться завчасно, планово, у кілька етапів, не звертаючи значної уваги на ситуативні зміни чи соціологічні дослідження. Це є довготривала робота, спрямована на одержання максимально можливого результату. Так відбувається завжди», — відмітив Смешко суть російської операції.

Щодо цілей цієї операції, то він вказав наступне:

«По-перше, дестабілізувати ситуацію всередині України, ще більше розколовши українське суспільство, яке вже не довіряє державним інституціям як таким. Посіяти додатковий хаос усередині країни.

По-друге, поставити президента України у незручне становище, змусивши його виступити на стороні виключно однієї половини населення, яка більше підтримує прозахідний вектор. При цьому тут головне – позбавити його значної суспільної підтримки серед тих, хто проживає на півдні та сході держави. Це робиться для того, щоб збільшити підтримку проросійських сил, що планують увійти до новообраного українського парламенту».

Смешко також назвав кожну фазу цієї масштабної спецоперації російських спецслужб:

«Перша хвиля – це невдалий телеміст між каналом NewsOne, що спонсорується власником цього медіа, та російським телеканалом «Россия 24». Москва від самого початку перебувала у безпрограшній ситуації; її сили випробовували на міць президента Зеленського. І це при тому, що в Україні заборонена ретрансляція телеканалу «Россия 24», цілих його програм або їх істотних фрагментів. Тобто мало відбутися порушення закону.

Друга хвиля – поїздка Віктора Медведчука та членів його команди до Москви на перемовини із прем’єром Росії Дмитром Медведєвим. Тут важливо не те, про що велася розмова, а сам факт зустрічі. При цьому ніхто не поставив питання: в якому статусі ці особи здійснювали ці вояжі? Подібні поїздки та зустрічі – це конституційна прерогатива зовнішньополітичного керівництва, президента України. Тут Росія вкотре намагалася показати, що Україна – це failed state, держава, що управляється ким завгодно і не має керованості.

Третя фаза інформаційно-психологічної операції – проведення так званого телемосту на телеканалі «Россия 24», до якого підключили тих українських митців, які займають проросійські позиції та нині працюють у Росії. Це є так само намаганням зіграти на електорат, який частково підтримав під час президентських виборів новообраного президента Зеленського.

І нарешті четверта хвиля – це анонсування телеканалом «112 Україна» пропагандистського фільму Олівера Стоуна та обстріл цього телеканалу невідомою особою із гранатомета».

Свежее

В нынешних условиях Украина не будет платить пенсии в ОРДЛО — Разумков

Украинская власть пока не планирует передачу денег на выплату пенсий непосредственно на неподконтрольную часть Донбасса. Об этом заявил спикер Верховной...

СБУ попередила контрабанду в РФ запчастин літаків АН

Служба безпеки України заявила, що попередила контрабанду до країни-агресора комплектуючих до військово-транспортних літаків АН-72 і АН-74. Про це повідомляє пресслужба СБУ. Встановлено, що зловмисники, використовуючи підроблені...

Желания Украины мало: глава МИД Германии доложил об итогах «нормандской» встречи

Украина со своей стороны предприняла шаги к разблокированию Минского процесса, но ее воли недостаточно, свою часть работы должна выполнить Россия. Об этом заявил министр иностранных...

Это может быть интересно