Венеціанська комісія прийняла «гібридне» рішення щодо Росії в ПАРЄ: деталі

-

Читайте также

Венеціанська комісія прийняла рішення стосовно делегації Росії в ПАРЄ, до якої входять також так званні депутати від окупованого Криму. ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.

Такий висновок ухвалила у п’ятницю Європейська комісія «За демократію через право», більше відома як Венеціанська комісія (ВК). Зміст рішення ВК буде офіційно оприлюднений у понеділок, пише «Уніан».

Цей висновок був підготовлений за запитом регламентного комітету ПАРЄ для роз’яснення того, чи має Асамблея право визнавати повноваження делегації російської Держдуми, зважаючи на те, що в обранні її депутатів за партійним списками брали участь виборці з окупованого та незаконно анексованого Криму.

«Венеціанка» підтвердила, що і сама Рада Європи, і її держави члени «мають чітке зобов’язання не визнавати анексію, явно чи неявно». Документ підкреслює, що обов’язок відмовлятися визнавати анексію поширюється також на ПАРЄ.

Водночас, на думку ВК, «це не обов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації тієї держави, що здійснила анексію (тобто Росії. — ред.)». Тобто наявність у складі РФ анексованого Криму ще не позбавляє російських депутатів права на участь у роботі ПАРЄ.

За даними видання, «Венеціанка» при цьому наголосила на можливості застосування інших санкцій/обмежень у ПАРЄ проти депутатів від РФ, обраних за партійними списками, лише через факт голосування за них в анексованому Криму, причому в окремих випадках можливе навіть повне позбавлення повноважень всіх або частини російських делегатів.

Зокрема, значення має те, чи були кримські голоси вирішальними для обрання депутатів чи партії, яка потрапила до Держдуми. ПАРЄ, ухвалюючи рішення про визнання повноважень, «має оцінювати вплив включення анексованої території на фінальні результати виборів,… та визначити, чи мають повноваження бути підтверджені або скасовані, в цілому, або частково», — підкреслює рішення ВК.

Також відзначається, що ПАРЄ може із часом збільшити перелік можливих санкцій щодо держави, що здійснила анексію. Аналіз концентрується на тих російських депутатах, які були обрані за партійними списками, однак рішення містить непрямі вказівки на те, що мажоритарні депутати Думи, обрані в Криму, або ж члени Ради Федерації мають всі підстави не бути визнаними як члени асамблеї. 

Як повідомляла група «ІС», Угорщина просить Росію допомогти в мовній суперечці з Україною.

загрузка...

Свежее

У Московському патріархаті заявили про хакерську атаку на РПЦ

20 жовтня офіційний портал Відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату піддався хакерській атаці - повідомляють на офіційному сайті...