Важкі переговори ТКГ в Мінську: про що домовилися сторони

-

Читайте также

Пожары на Луганщине: Кабмин выделил пострадавшим 185 млн

Правительство Украины выделило 185 миллионов гривен пострадавшим от катастрофических пожаров в Луганской области. Об этом говорится в сообщении пресслужбы...

Ведомство Лаврова устроило очередную истерику из-за русского языка в Украине

Министерство иностранных дел Российской Федерации заявило о том, что комиссар Совета Европы по правам человека Дуня Миятович якобы не...

В Польше во время обезвреживания взорвалась крупнейшая в стране бомба Второй мировой. ВИДЕО

В Польше во время процесса обезвреживания взорвалась самая большая бомба времен Второй мировой войны, когда-либо найденная на территории страны....

У Мінську завершився черговий раунд переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи. Про підсумки засідання поінформувала прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Практично погоджено одну з ділянок розведення в районі н.п. Гнутове, яку раніше було запропоновано українською стороною, триває робота над погодженням інших. Акцентовано увагу на необхідності забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який зараз порушується з боку НЗФ ОРДЛО», — написала вона у Фейсбук.

Крім того, українська сторона наполягала на забезпеченні цілковитої безпеки роботи співробітників місії, також СММ ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всієї території України, як це передбачено її мандатом.

«В гуманітарній підгрупі ми передали уточнений список людей, яких прагнемо звільнити. Сторони надали пропозиції щодо методики пошуку зниклих безвісти. До наступного засідання ТКГ в Мінську має бути розроблено проект дорожньої карти з відкриття КПВВ у Золотому та Щасті», — повідомила Оліфер.

Також, підгрупа з соціально-економічних питань обговорила питання водозабезпечення всього Донбасу, які є критичними і потребують дієвих кроків всіх учасників Мінського процесу, в т.ч. із залученням Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

«Українська сторона продовжує піднімати проблему повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО. Надано перелік підприємств, власники яких звернулися до правоохоронних органів України щодо втрати свого майна», — написала прес-секретар.

Крім того, у політичній підгрупі українська сторона акцентувала увагу на необхідності виконання резолюції ПАРЄ від 30 січня 2020 року, яка містить безпосередні вимоги на адресу РФ: у пункті 4.9 цього документа, зокрема, зазначено важливість повного виконання нею Мінських домовленостей, стороною яких є РФ і припинення військового вторгнення та підтримки незаконних збройних формувань на сході України.

«Наголошуємо: саме повне припинення вогню, виведення з Донбасу збройних формувань та військової техніки, відновлення контролю над кордоном є базовою передумовою для початку політичного процесу, в т.ч. виборів», — резюмувала Оліфер.

Як повідомляла група «ІС», Зеленський змінив представника України в мінській групі.

загрузка...

Свежее

Коронавирус в ОРДО: зафиксирован рекордный коэффициент смертности

Оккупанты "ДНР" признали 86 новых случаев COVID-19 за минувшие сутки. Об этом говорится в сообщении так называемого "министерства здравоохранения", пишет «ОстроВ». Кроме того, за указанный...

Спецпризначенці СОО ЗСУ зняли ефектне відео до Дня захисника України

Спецпризначенці 8-го полку спеціального призначення ССО ЗСУ знали ефектний відеоролик до Дня захисника України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Його опубліковано у...