В Україні створять перелік замінованих зон на Донбасі: заява

-

Читайте также

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил позначення небезпек, які пов’язані з мінами та вибухонебезпечними предметами. Правила передбачають складання переліку позначених небезпечних районів, ведення їх обліку та запровадження єдиної форми маркувальних знаків. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінреінтеграції.

«Чинна редакція Правил не передбачає такого переліку. Проте, його наявність дозволить мати розуміння щодо потреби, черговості позначення небезпечних ділянок та планування заходів з виготовлення маркувальних знаків», — наголосив перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський.

Окрім того, передбачається впровадження єдиної форми маркувальних знаків.

«Значна частина забруднених вибухонебезпечними предметами – наслідками війни районів розташована вздовж автомобільних доріг державного, регіонального та місцевого рівня. Встановлення на узбіччях автомобільних доріг щитів дозволить інформувати про наявні небезпеки водіїв транспортних засобів, пішоходів та місцевих мешканців. Щити фактично використовуються для позначення небезпечних ділянок у світі та в Україні, і існує необхідність запровадження єдиного підходу до їх виконання. Наприклад, розміри повинні становити 70 х 140 сантиметрів, а встановлюватися щити мають на відстані не менше 300-500 метрів один від одного», — додав Замлинський.

Він додав, що для того, аби мати єдиний підхід і сам інтерактивний перелік, суб‘єкт, який здійснив позначення небезпечного району, повинен надіслати до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України примірник акту приймання — передачі системи позначення разом із описом та зразком попереджувального знака — інформаційного щита за визначеною формою:

  1. Розміри повинні становити 70 х 140 сантиметрів.
  2. Лицьовий бік повинен мати: білий фон з розташованим в центрі червоним квадратом, розміри якого не менше ніж 25 х 25 сантиметрів і символом небезпеки білого кольору, яким є череп та схрещені кістки; у верхніх кутах червоними трикутниками, розміри яких не менше ніж 28 х 20 х 20 сантиметрів з написами білого кольору «ОБЕРЕЖНО! МІНИ!» або «УВАГА! МІНИ!»; між трикутниками над квадратом / чорними літерами зазначається напис «НЕ ПОКИДАЙТЕ ДОРОГУ! ТЕРИТОРІЯ вздовж ДОРОГИ ЗАМІНОВАНА!»; під квадратом чорними літерами зазначається напис «У ВИПАДКУ НЕБЕЗПЕКИ ТЕЛЕФОНУЙТЕ 101».
  3. Слова «НЕБЕЗПЕЧНО МІНИ!» або «УВАГА МІНИ!» зазначаються державною мовою та/або однією з шести офіційних мов Організації Об’єднаних Націй.
  4. Встановлюється попереджувальний знак — інформаційний щит вздовж автомобільних доріг, на інших ділянках відкритої місцевості на відстані 300 — 500 метрів один від одного.

«Запровадження єдиної форми попереджувальних знаків забезпечить єдиний підхід до їх виконання та зробить їх впізнаваними серед населення. Прийняття цих змін сприятиме підвищенню рівня безпеки та збереженню життя і здоров’я людей на території Донецької та Луганської областей», — резюмував Замлинський.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше в ООН розповіли, скільки дітей загинуло на Донбасі через міни та вибухівку.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Отставка Шевченко: журналист из Киева возбудил «языковой вопрос» в интервью СМИ РФ

Спортивный журналист Артем Франков раскритиковал руководство Украинской ассоциации футбола за «линию правого патриотизма и национализма». Причем, сделал он это...