В Україні розробляють практичну авіабомбу з новим підривачем: відомі подробиці

-

Читайте также

В Україні опанували випуск повного аеродинамічного аналогу бомби ОФАБ-250 (осколково-фугасна авіаційна бомба). Практичний «аналог» підвішується на штатні бомбові тримачі під будь-який нині існуючий у Повітряних Силах літальний апарат та легко програмується у системі обчислення балістичних характеристик. Про це повідомив заступник технічного директора ПрАТ «Рамзай», керівник проєкту з розробки практичних бомб малого калібру Василь Загайнов, пише «АрміяInform».

За його словами, під час застосування льотчик не відчуває різниці між звичайною та практичною бомбою. Адже вони ідентичні за принципом застосування: летять за однаковою траєкторією і влучають у ціль. З тією лише різницею, що замість справжнього підриву в місті ураження «аналог» утворює у точці падіння димову хмару, що імітує підрив бомби.

До речі, вартість виготовлення одного такого боєприпаса українського виробництва врази дешевше від існуючих нині на ринку іноземних аналогів.

Станом на сьогодні практична бомба пройшла етап заводських випробувань, попереду – державні, за результатами яких ухвалюватимуть рішення про прийняття її на озброєння. Фахівці підприємства сподіваються,  що це станеться до кінця поточного року.

На базі практичної бомби  відповідно до діючих стандартів фахівці підприємства виготовили сімейство бомб малого калібру. Також було ухвалено рішення розробити до них новий електронний підривач. Адже, як виявилося, той, що використовується нині, коштує дорожче, ніж виготовлення самої бомби. Одночасно відпрацьовуються й різні варіанти «начинки», яка визначатиме тип боєприпасу: підпалювальний, осколково-фугасний або термобаричний.

У перспективних планах – створення корекційної авіабомби для застосування з БПЛА. За словами Василя Загайнова, в цей боєприпас закладатимуться такі технічні характеристики, які дозволять використовувати його з висоти 10 км. Це зробить дрон недосяжним для легких зенітних установок противника. За прогнозними підрахунками, точність наведення авіабомби коливатиметься в межах 6 метрів.

Як повідомляла група «ІС», в Україні розробили унікальну снайперську гвинтівку високої потужності.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Финляндия закрывает счета российских компаний: названы причины

Российский бизнес столкнулся с закрытием счетов в банках Финляндии, а также с отказом в их открытии, пишет Finanz. По данным...