В Україні офіційно реабілітували воїна УПА, розстріляного в 1989 році

-

Читайте также

Національна комісія з реабілітації жертв політичних репресій реабілітувала воїна Української Повстанської Армії Івана Гончарука, який був розстріляний радянським режимом в липні 1989 року. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав співробітник Центру досліджень визвольного руху Володимир Бірчак.

«Сьогодні Національна комісія із реабілітації жертв політичних репресій нарешті повернула добре ім’я  Івану Гончаруку. І дуже тішуся, що став до цього причетним», отметил Бирчак.

За його словами вже були запущені перебудова, гласність. «1989 рік. Харківського 62-річного пенсіонера п’ять днів судили на Волині за звинуваченнями, за які він вже відсидів свій термін у концтаборі та був звільнений. Повстанця Івана Гончарука розстріляли за два роки до проголошення незалежності України».

Бірчак зазначив, що: «Справа шилася білими нитками від самого початку і до кінця. До свідків були залученні діти вбитих сорок років тому радянських активістів, штатних та позаштатних працівників НКВД. Цікаво, що в 44-45 роках цим свідкам було лише 10-12 років, а Івану двадцять років, але свідки впізнали Івана Гончарука за фото зроблене в п’ятдесятирічному  віці!!!

Івана Гончарука розстріляли 12 липня 1989 року в Києві. Через два місяці 8-10 вересня 1989 року в актовій залі Київського політехнічного інституту відбулися установчі збори «Народного руху України за перебудову».

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше у Тернополі вчені спростували комуністичні фейки про Шухевича.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

У покинутому будинку на Донбасі виявили схрон боєприпасів. ФОТО

У занедбаному будинку села Опитне Покровського району Донецької області було виявлено вибухонебезпечні предмети, інформує прес-слуба ДСНС. На місце події, на...