В Україні станом на сьогодні налічується майже чотири з половиною тисячі осіб, зниклих безвісти

-

Читайте также

Протягом минулих 100 днів в Україні було заведено майже 14 тисяч справ із розшуку зниклих безвісти осіб. Станом на сьогодні у розшуку перебувають понад 4 300 людей.

Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, передає Укрінформ.

Він зазначив, що ця посада була створена у травні, і з того часу на гарячу лінію надійшло понад 30 000 звернень, удалося повернути понад 2 500 загиблих.

“За 100 днів заведено 13 835 справ з розшуку осіб, зниклих безвісти. Розшукано та повернуто 539 тіл з непідконтрольних територій та 2026 із зон бойових зіткнень. Частина тих, хто раніше був заявлений родичами як зниклий безвісти, зрештою виходить на зв’язок — таких налічується 1308 цивільних і 965 військових. Також розшукано у полоні та звільнено 163 особи. Наразі у пошуку перебувають 4 390 людей”, — повідомив уповноважений.

За його словами, до 15% зниклих становлять цивільні. Котенко наголосив, що поки всі території не будуть повернуті під контроль України, точну кількість зниклих назвати не можна.

Уповноважений поінформував, що у семи областях України створено пошукові групи, які працюють з військовими та місцевою владою. Працюють і регіональні координатори.

Серед труднощів він назвав спілкування з родичами зниклих. «Більша частина з них не хоче нічого знати, слухати, їм треба повернути їхню людину. Нам складно пояснювати, що це обставини, ми не можемо пришвидшити процес. Наприклад, повідомляють про зниклих на Бахмутському напрямку. Але там ідуть бої, ми не можемо туди потрапити. Це також технічні моменти — ми не можемо розшукувати людей на території, яка ще не зачищена саперами. Ще одна складність — багато часу йде на експертизу ДНК. Поки немає результатів, ми не можемо віддати тіло», — розповів він.

В Офісі уповноваженого працює кілька підрозділів. До пошукової діяльності долучився і Міжнародний комітет Червоного Хреста. Ведуться переговори про співпрацю і з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти.

До кінця року планують запустити реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше була названа кількість дітей, яких рф депортувала з України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Україна має повне право звільнити Крим — заява глави Мюнхенської безпекової конференції

Україна має повне право відвоювати Крим, адже півострів - невід’ємна частина її території. Про це заявив глава Мюнхенської безпекової...