Домой Новости В РПЦ влаштували істерику через український підручник з історії: подробиці

В РПЦ влаштували істерику через український підручник з історії: подробиці

У Російській православній церкві обурились, що в українському підручнику для 11 класу йдеться про нівелювання впливу московського патріархату, після отримання Томосу ПЦУ, пише «Духовний фронт України».

Гнівний пост написав у своєму телеграм-каналі глава Синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського Патріархату Владімір Лєгойда, коментуючи появу параграфа про «історію боротьби за Українську автокефальну Церкву» в тексті підручника для 11 класу, рекомендованого Міністерством освіти і науки України.

Також представника РПЦ обурило, що у тексті підручника «особливо відзначена роль створення ПЦУ» і отримання нею томосу від патріарха Константинопольського Варфоломія.

Лєгойду зачепили рядки, де написано, що ПЦУ «консолідувала і об’єднала патріотичні сили» України і «нівелювала вплив Російської Православної Церкви на внутрішнє життя» українців.

Владімір Лєгойда підкреслив, що закріплюючи пройдений матеріал, учитель повинен запропонувати старшокласникам відповісти на такі питання: чому РПЦвУ перешкоджала отриманню Томосу про автокефалію ПЦУ і у чому вони проявлялися? Які ідеологеми використовували противники Томосу для обґрунтування своєї позиції?

Представник РПЦ висловив співчуття українським школярам, яким тепер, на його думку, доведеться вивчати «історичні фальсифікації».

Варто зазначити, що в Україні Російський культурний центр за підтримки РПЦвУ пропагує культ «побєдобєсія» історичні фейки й культ «побєдобесія».

Раніше Лєгойда заявив, що отримання автокефалії має на меті трансформувати православну свідомість мешканців України та адаптувати її під потреби поточного політичного моменту а «ПЦУ продовжує виконувати політичне замовлення».  Також він розповідав про гоніння на Московський патріархат в Україні.

Як повідомляла група «ІС», на організованому УПЦ МП форумі «Люди миру» зазвучали кремлівські наративи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.