В росії мобілізують загони «Юнармії» на війну проти України

-

Читайте также

Уповноважена з прав людини Людміла Денісова повідомила про те, что влада росії вирішила кинути у війну против України молодь.

Про це йдеться у повідомленні омбудсмена в Telegram.

«У найкращих традиціях Гітлера РФ як гарматне м’ясо вирішила кинути у бій молодь. Під загальну мобілізацію потрапили загони «Юнармії», частина яких знаходиться і в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. ⚡️Рішення про залучення підлітків до воєнних дій було ухвалено ще в середині березня, проте впроваджувати подібні заходи вирішили одночасно з офіційною мобілізацією у Росії, з 1 квітня 2022 року», — зазначила Денісова.

Уповноважена з прав людини поінформувала, що з 29 березня 2022 року юнармійцям, яким виповнилося 18 років, почали надходити листи із запрошеннями «на співбесіду» та «проведення культурно-патріотичних занять», які фактично є повістками на відправлення у військову частину.

Юнармійців збиратимуть у штабах до 10 квітня 2022 року, після цього їх планується перекидати у місця дислокації, а потім – на Харківщину та Донбас.

«РФ у порушення законів та звичаї війни здійснює пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного вступу в армію цивільного населення, що заборонено Женевською конвенцією 1949 року про захист цивільного населення під час війни, Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах», — наголосила Денісова.

Омбудсмен звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.

Група ІС повідомляла про те, що рф грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

Свежее

ЗСУ завдали ударів по п’яти пунктах управління армії рф — Генштаб ЗСУ

Оперативна інформація станом на 18.00 02.12.2022 щодо російського вторгнення Слава Україні! Триває двісті вісімдесят друга доба російського широкомасштабного вторгнення. За поточну...