Домой Новости В РНБО попередили про відповідальність користувачів забороненої російської соцмережі

В РНБО попередили про відповідальність користувачів забороненої російської соцмережі

Кожен український користувач російської соцмережі «Вконтакте» незабаром буде на обліку Ради національної безпеки, повідомив секретар відомства Олександр Данілов, пише «ВВС-Україна».

Говорячи про роботу російських соцмереж, пан Данілов нагадав, що «Вконтакте» в Україні заборонена.

«Хотів би звернути увагу на користувачів, які користуються цим ресурсом, який є забороненим. Це має бути їхня відповідальність, — сказав він. — Починає працювати система — про всіх цих користувачів ми будемо мати розуміння, вони будуть на обліку. Якщо вони й надалі будуть поширювати російський контент на теренах країни, то вони матимуть клопіт вже безпосередньо з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами», — зазначив він.

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров підтвердив слова секретаря РНБО.

«Погоджуюся. Це в першу чергу має бути відповідальність користувачів. Вони мають розуміти, що вони також порушують законодавство».

Минулого тижня стало відомо, що адміністрація «Вконтакте» вбудувала в свій мобільний додаток проксі-сервер, який дозволив обходити блокування соцмережі українськими провайдерами. Користувачі змогли вільно заходити в додаток без використання VPN.

Олексій Данілов запевнив, що українські фахівці разом з іноземними партнерами вже працюють над цією проблемою і «незабаром питання буде вирішене».

Як повідомляла група «ІС», спецслужби РФ через «ВКонтакте» збирають дані українців.


Информация – одна из граней войны! Подписывайтесь на аккаунт «Информационного сопротивления» в Twitter – ссылки на наши эксклюзивы, а также самые резонансные новости Украины и мира.