В полоні у рашистів перебуває близько 800 азовців

-

Читайте также

У російському полоні на сьогодні залишаються близько 800 азовців, з них понад 40 жінок, серед яких є вагітні.

Про це повідомила керівниця відділу роботи з полоненими та їхніми сім’ями Патронатної служби «Азова» Ольга Кравченко.

«У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані. (…) Поранення — застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі, адже лікування належного ні на Азовсталі, ні в полоні не було. Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Присутні травми як перебиті сухожилля та втрата органів зору» — повідомляє Кравченко.

На питання, чи дають належну медичну підтримку вагітним в полоні, вона відповіла, що про неї зовсім не йдеться. Їх треба перевозити на підконтрольну територію.

«Патронатна служба розподілила по медичних закладах всіх бійців. Працюємо над діагностикою на цей час. Адже дуже багато прихованих і не виявлених хвороб. Нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі абсолютно потребують медичного лікування», — наголосила Кравченко.

За її інформацією, у полоні залишилось багато людей похилого віку. У них, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання.

«Велику різницю у стані здоров’я полонених військових бачимо між першим обміном — 3 місяці тому, і другим — зараз. Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до наших полонених, але цього не відбувається, адже та сторона не підпускає їх», — наголосила Кравченко.

Вона повідомила, що наразі опитування повернених військових з полону неможливе.

«Зараз така стадія, що ми можемо тільки слухати те, що вони кажуть. Коли ми задаємо питання, то бійці знічуються та кажуть, що не пам’ятають… Тобто наші воїни ще не готові до такого діалогу. Тому наберіться всі терпіння — коли буде можливість, ми їх опитаємо: кого вони бачили, що відомо бійцям, кому хтось «привіт» передавав. Тоді вже ми зможемо зв’язатися з родичами та передати інформацію, але на жаль не зараз, не найближчим часом», — зазначила Кравченко.

Група ІС з посиланням на дані ООН повідомляла про те, що внаслідок агресії рф в Україні загинули 5996 цивільних, серед яких 382 дитини.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Рух «Жовта Стрічка» продовжує спротив у Луганську та Донецьку. ФОТО

Активісти руху українського спротиву "Жовта стрічка" продовжують роботу у тимчасово окупованих Луганську та Донецьку. Про це рух повідомляє у Telegram-каналі. "Активісти...